Już wiemy, kto wywalczył puchar dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej w siatkówce! FOTY

Witold Chrzanowski
W Ostródzie zakończyły się Mistrzostwa WOT w piłce siatkowej. Puchar Dowódcy WOT zdobyła 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej.

Od 28 do 30 października na hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji trwały Mistrzostwa WOT w piłce siatkowej. Była to czwarta edycja tego wydarzenia w historii WOT, a już druga rozgrywana na Warmii i Mazurach. Gospodarzem i współorganizatorem Mistrzostw była 4.Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej. Głównym organizatorem Mistrzostw WOT w piłkę siatkowa był Pion Szkolenia DWOT. W zmaganiach udział wzięło 16 drużyn z brygad WOT z całej Polski, a także drużyna z Centrum Szkolenia WOT.

Niepokonana okazała się reprezentacja z 12. Wielkopolskiej Brygady OT, która zwyciężyła Puchar Dowódcy WOT. Tuż za nią na podium z drugim miejscem uplasowała się 14. Zachodniopomorska Brygada OT. 3 miejsce wywalczyła reprezentacja Terytorialsów z 4 W-MBOT z Olsztyna.

Mistrzostwa przebiegały w zdrowym duchu rywalizacji, zespoły reprezentowały bardzo wysoki poziom gry. Kibice zebrani na trybunach z ogromnymi emocjami śledzili akcje na boisku. Zawody sportowe są świetną okazją do wykazania się współpracą zespołową i zgraniem, a do tego promują zdrowy tryb życia i motywują żołnierzy do utrzymywania wysokiej sprawności fizycznej.