Karol Zalewski i Konrad Bukowiecki powrócili z HME w Pradze

Robert Orzechowski
Karol Zalewski i Konrad Bukowiecki powrócili z HME w Pradze /Foto Olimpik/x-news
Karol Zalewski z AZS UWM Olsztyn i Konrad Bukowiecki z Gwardii Szczytno, to lekkoatleci z Warmii i Mazur, którzy reprezentowali Polskę podczas halowych mistrzostwach Europy w Pradze.

Karol Zalewski i Konrad Bukowiecki powrócili z mistrzostw w Pradze

Pierwszy do rywalizacji stanął kulomiot ze Szczytna, który awansował do ścisłego finału. 18-letni zawodnik uzyskał wynik 20.46 m i ostatecznie uplasował się na wysokim szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Konkurencję zwyciężył reprezentant Niemiec z wynikiem 21,23 m.

Dzień później na bieżni pojawił się Karol Zalewski, który startował na dystansie 400 metrów, choć jego koronnym dystansem jest 200 m. Bez żadnych problemów przeszedł eliminacje, jednak w półfinale zajął trzecią pozycję. A trzeba pamiętać, że do finału awans zapewniło sobie po dwóch najlepszych zawodników.

Pochodzący z Reszla lekkoatleta jeszcze przed wyjazdem do Pragi przymierzany był również do występów w sztafecie 4x400m. W finałach pobiegł na pierwszej zmianie i wspólnie z Rafałem Omelko, Łukaszem Krawczykiem oraz Jakubem Krzewiną wywalczyli srebrny medal. Z czasem 3:02.97 ustanowili jednocześnie nowy rekord Polski. Nasi zawodnicy dali się jedynie wyprzedzić Belgom (3:02.87).

źródło: warmia.mazury.pl

źródło: /Foto Olimpik/x-news

Więcej o sporcie na stronie: Sport z warmińsko-mazurskiego