18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kosmetyczka - zawód z przyszłością

Agnieszka Szukuć
Czy nam się to podoba czy nie pierwsze wrażenie ma znaczenie. W wielu sytuacjach życiowych jesteśmy oceniani na podstawie tego, jak wyglądamy. Coraz więcej z nas korzysta z usług profesjonalistów, którzy pomagają wydobyć z nas to, co najlepsze. Porozmawialiśmy z Adrianą Obarską, która na co dzień pracuje jako kosmetyczka, aby dowiedzieć się na ile możemy poprawić swój wygląd.

Adriana Obarska pochodzi z Olsztyna , tu pracuje i tu planuje się rozwijać. Pierwsze kroki stawiała ucząc się w Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego na wydziale zdrowie publiczne specjalizacja kosmetologia stosowana. Adriana spełnia się w zawodzie kosmetyczki. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę i rozwija się zawodowo.

A.Sz.: Czemu zdecydowałaś się pracować jako kosmetyczka?

A.O.: Przede wszystkim dla siebie. Lubię dbać o siebie, dobrze wyglądać. Jest to także opłacalny zawód i mimo że jest wiele gabinetów są i będą klienci.

A.Sz.: Jakie cechy trzeba posiadać, żeby odnaleźć się w tej profesji?

A.O.: Precyzja, cierpliwość wytrwałość skupienie, zdolności manualne. To chyba najważniejsze. Bez nich nie zrobisz pięknych rzęs i idealnego frencza ;).

A.Sz.: Czy jesteś zadowolona z poziomu fachowej wiedzy jaką wyniosłaś ze studiów?

A.O.: Nie. Bo zawsze mi było mało zdobywanej wiedzy. Kosmetyczka to ogólne pojęcie, które dzieli się na Pani od stóp, dłoni, twarzy, ciała i te podziały dają kolejne twarz to maseczki, rzęsy, mikrodermabrazja, kwasy, masaż wizaż i wiele innych. Tylko kursy z dokładnie danej specjalizacji potrafią dobrze przygotować.

A.Sz.:. Jak bardzo może odmienić nas profesjonalny makijaż? Czy z każdego da się zrobić piękność?

A.O.: Każdy z nas jest piękny. Makijaż na pewno wiele daje, ale trzeba pamiętać, że nie można zrobić tzw efektu maski. Makijaż na pewno poprawi nam humor będziemy czuli się pewniej, ale tylko wtedy gdy nam się spodoba. Są też makijaże na stałe tzw. makijaż permanentny, trwały. Wiele można mówić o zaletach i przeciwwskazaniach co do makijażu, ale " zakładając go" stajemy się innymi ludźmi.

A.Sz.: Czemu zainteresowałaś się metodą przedłużania rzęs? Na czym konkretnie to polega?

A.O.: Z braku prespektyw na życie. Brat mi podsunął taki pomysł.. w sumie jego dziewczyna. Spróbowałam i uwielbiam to robić. Metodą, która ja robie rzesy to metoda 1:1 czyli do jednej naturalnej rzęsy przyklejam 1 sztuczną rzęsę.

A.Sz.: Kto nie powinien poddawać się zabiegowi przedłużania rzęs?

A.O.: Jest wiele przeciwwskazań, które zabraniają robienia rzęs, ale są też takie, gdzie można zrobić, ale wtedy należy uprzedzić klientkę że będą one się krócej trzymały. Najważniejsze to soczewki kontaktowe, padaczka, żółtaczka, HIV, choroby oczu oraz inne które są przenoszone drogą kropelkową.

A.Sz.: Czy ciężko było zdobyć certyfikat uprawniający do wykonywania zabiegu wydłużania rzęs?

A.O.: Z firmy Extrem lashes nie jest proste ponieważ ma się tylko 3 miesiące na zrobienie certyfikatu od daty ukonczenia treningu. Przed egzaminem trzeba przesłać ok. 40 zdjęć, które pokazują czy stylistka może przystąpić do egzaminu. Trzeba się sprężać i bardzo się starać zarówno podczas nauki jak i na egzaminie koncowym. Rzęsy musza być idealne.

A.Sz.: Jakie zabiegi upiększające są obecnie "w modzie"?

A.O.: Rzęsy, maseczki, botoks, manicure hybrydowy.

A.Sz.: Czy są takie zabiegi kosmetyczne, których nie wolno wykonywać samodzielnie w domu?

A.O.: Tak. Jest tego wiele. Większość zabiegów powinna robić osoba, która jest profesjonalnie przeszkolona. Zaczynając od nałożenia maseczki, a kończąc na zabiegach laserowych. W bardzo prosty sposób można zrobić z kogoś kalekę na całe życie.

A.Sz.: Co poradziłabyś innym kobietom, którym marzy się ten zawód?

A.O.: Kursy, kursy, kursy i jeszcze raz kursy. Dużo wiary we własne siły i ogrom cierpliwości. Małymi kroczkai powoli do celu.

A.Sz.: Właśnie powitaliśmy jesień. Jak najlepiej dbać o cerę i ciało o tej porze roku?

A.O.: Kremy z filtrem, gorące kąpiele, balsamy, szalik czapka i rękawiczki ;)

A.Sz.: Czy planujesz dalszą naukę?

A.O.: Tak. Obecnie kontynuuję swoja naukę jako technik usług kosmetycznych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto