Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Olsztyn: Ćwiczenia „Egida-23”

Mateusz Bagieński
Mateusz Bagieński
Wybrane jednostki organizacyjne Policji garnizonu warmińsko - mazurskiego uczestniczyły w ogólnokrajowym ćwiczeniu zorganizowanym przez Główny Sztab Policji Komendy Głównej Policji pod nazwą „Egida-23”. W tym roku w ćwiczeniach uczestniczyli pracownicy cywilni Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Ćwiczenia „Egida-23"

Już od kilku lat decyzją Komendanta Głównego Policji cykliczne odbywają się szkolenia mające na celu sprawdzenie możliwości przejścia jednostek organizacyjnych Policji na terenie kraju ze stanu pokoju na czas zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny.

W poniedziałek (27.11.2023) do tegorocznych ćwiczeń wezwano po 20 pracowników Policji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którym wydane zostały karty przydziału organizacyjno–mobilizacyjnego do służby w jednostce zmilitaryzowanej Policji oraz wystawiono wezwania do odbycia ćwiczeń w jednostce przewidzianej do militaryzacji.

Ćwiczenia Egida-23
KMP Olsztyn

Jest to ćwiczenie przygotowujące pracowników Policji na czas potencjalnego zagrożenia bezpieczeństwa państwa i w czasie wojny. W ramach ćwiczenia sprawdzono gotowość do działania jednostki zmilitaryzowanej Policji w zakresie powołania do służby pracowników Policji, posiadających nadane przydziały organizacyjno-mobilizacyjne. Sprawdzeniu poddano funkcjonowanie procedur i rozwiązań planistycznych przyjętych w zakresie uzupełniania potrzeb osobowych jednostek zmilitaryzowanych Policji.

Ćwiczenie EGIDA-23 odbywało się w tym samym czasie w 33 jednostkach policyjnych na terenie całego kraju. Koordynatorem przedsięwzięcia na Warmii i Mazurach był Sztab Policji KWP w Olsztynie.

Źródło: KMP Olsztyn

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto