Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olsztyn: OBO - ostatni dzwonek na składanie projektów

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
Pozostały nieco ponad dwie doby na zgłaszanie projektów do najnowszej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin składania wniosków upływa w piątek (16 lutego) o północy.

Olsztyński Budżet Obywatelski, dotychczas wspierał różnorodne inicjatywy, takie jak teatralne spektakle, koncerty, wydarzenia sportowe, rewitalizacja terenów zielonych, budowa czy modernizacja infrastruktury. Już niedługo poznamy projekty, które mieszkańcy przygotowali w obecnej edycji.

Do tej pory otrzymaliśmy blisko 100 propozycji

- informuje dyrektor Biura Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Aneta Szpaderska. -

Spodziewamy się, że w ostatnich kilkudziesięciu godzinach napłynie kolejna fala zgłoszeń, co jest zgodne z naszym doświadczeniem z poprzednich lat.

Osoby pracujące nad swoimi projektami mają jeszcze możliwość skorzystania z pomocy specjalistów z ratusza. Ostatnie konsultacje odbędą się w czwartek (15 lutego) w pokoju 221 Urzędu Miasta przy pl. Jana Pawła II, trwając do godziny 17:00. W razie wątpliwości można również zadać pytania w piątek w godzinach pracy urzędu, czyli od 7:30 do 15:30.

olsztyn.eu

Otrzymujemy telefony praktycznie non stop, co świadczy o tym, że mieszkańcy pracują nad wnioskami do samego końca

- zauważa Beata Kardynał-Stawicka z Urzędu Miasta Olsztyna.

Wśród już zgłoszonych projektów znajdują się propozycje związane z kulturą, inwestycjami i sportem. Pojawia się wiele nowych pomysłów, które nie były brane pod uwagę w poprzednich latach. Najbardziej aktywnym osiedlem tuż przed zakończeniem składania projektów, jest os. Grunwaldzkie z sześcioma zgłoszonymi propozycjami. Natomiast Brzeziny, Kortowo i Śródmieście, jeszcze nie przysłały żadnych wniosków.

Projekty można zgłaszać online za pośrednictwem strony www.glosujobo.olsztyn.eu. Alternatywnie można to zrobić osobiście w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Olsztyna (Plac Jana Pawła II 1), listownie (na adres: Biuro Prezydenta Miasta i Dialogu Obywatelskiego, Urząd Miasta Olsztyn, Plac Jana Pawła II 1, 10-101 Olsztyn z dopiskiem "Olsztyński Budżet Obywatelski 2025") lub elektronicznie poprzez Skrzynkę Urzędu Miasta Olsztyna na platformie e-PUAP.

Lista projektów zakwalifikowanych do głosowania zostanie ogłoszona 15 maja, a sam proces wyboru odbędzie się między 29 maja a 23 czerwca. Zadania cieszące się największym poparciem społeczności, będą realizowane od początku 2025 roku, a ich lista zostanie ujawniona 11 lipca.

W XI edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, na projekty miejskie przeznaczono 2,2 mln złotych, natomiast na osiedlowe - 5,3 mln złotych.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Olsztyn: OBO - ostatni dzwonek na składanie projektów - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto