Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarte spotkanie dla mieszkańców Dywit w sprawie obecności wilków

Samorząd podolsztyńskiej gminy Dywity organizuje otwarte spotkanie dla mieszkańców, mające na celu omówienie kwestii związanych z obecnością wilków w okolicy. Inicjatywa ta jest częścią szerszych działań podejmowanych przez różne samorządy, mających na celu edukację społeczności w zakresie współistnienia z tymi dzikimi zwierzętami.

Rzecznik prasowy olsztyńskiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska(RDOŚ), Justyna Januszewicz, potwierdziła, że są gotowi odwiedzić każdy samorząd z prośbą o podobne spotkanie. Podobne wydarzenie, już miało miejsce niedawno w Olecku, a na połowę marca planowane, jest w gminie Dywity.

Spotkanie, ma na celu przekazanie mieszkańcom informacji na temat sposobów reagowania, na obecność wilków w ich otoczeniu. Rzeczniczka RDOŚ podkreśliła, że:

uczestnicy dowiedzą się również, jak zgłaszać ewentualne szkody wyrządzone przez te zwierzęta.

Jacek Niedźwiedzki, rzecznik prasowy gminy Dywity, wyjaśnił, że:

decyzja o zorganizowaniu spotkania wynika z informacji od mieszkańców o możliwych incydentach związanych z wilkami. Wśród zgłoszeń znalazły się przypadki rzekomego zagryzienia psa przez wilka w Dąbrówce Małej oraz twierdzenia mieszkańców wsi Kieźliny na temat obecności wilków. Niedźwiedzki podkreślił, że celem spotkania jest dostarczenie rzetelnej wiedzy, a godzina jego planowania ma umożliwić uczestnictwo wszystkim zainteresowanym.

Populacja wilków w warmińsko-mazurskim szacowana jest, na około 160 osobników, choć ostatnia inwentaryzacja miała miejsce wiele lat temu. Januszewicz z RDOŚ zauważyła, że informacje o częstszym widywaniu wilków niekoniecznie oznaczają zwiększenie ich populacji. Zasugerowała, że może to być wynikiem ludzkiej aktywności, wchodzenia na tereny wcześniej porośnięte lasem.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Otwarte spotkanie dla mieszkańców Dywit w sprawie obecności wilków - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto