Pewne zwycięstwo OKS-u nad Odrą

Piotr Stępiński
Piłkarze drugoligowego OKS 1945 są rewelacją tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski. W środę odnieśli pewne zwycięstwo nad Odrą Wodzisław i w ten sposób awansowali do 1/8 finału.

Trener Leszek Ojrzyński zapowiadał przed meczem, że ekipa z Wodzisławia Śląskiego przyjedzie na Warmię i Mazury w odmłodzonym składzie. W podstawowej jedenastce Odry zabrakło kilku zawodników, którzy wystąpili w ostatnim ligowym spotkaniu z Kolejarzem Stróże. Tę sytuację wykorzystali olsztynianie, którzy bardzo dobrze rozpoczęli mecz.

Pierwszą bramkę „biało-niebiescy” zdobyli już w 6 minucie. Błąd popełnili środkowi obrońcy Odry, którzy zagrali wprost pod nogi wbiegającego w pole karne Łukasza Tumicza. Ten wykorzystał okazję i OKS prowadził 1:0. Olsztyński zespół nie przestał atakować i 20 minut później, po błędzie bramkarza gości sytuację bramkową pewnie wykorzystał Radosław Stefanowicz.

W drugiej połowie sytuacja uległa zmianie. Ekipa z Warmii i Mazur została zepchnięta do obrony a inicjatywę przejęli piłkarze z Wodzisławia, którzy jednak nie potrafili skutecznie zagrozić bramce gospodarzy. Szansę na kontaktową bramkę goście mieli w 48 minucie, którzy w zamieszaniu w polu karnym kilkakrotnie próbowali pokonać Rafała Gikiewicza. Bramkarz gospodarzy nie dał się pokonać i wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

OKS 1945 jest jedynym zespołem z drugiej ligi, który awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

OKS 1945 - Odra 2:0 (2:0)

Bramki: Łukasz Tumicz 6, Radosław Stefanowicz 27.

OKS 1945: Gikiewicz - Bucholc, Baranowski, Koprucki, Paweł Głowacki, Kowalski, Tunkiewicz, Michałowski (86. Alancewicz), Stefanowicz, Suchocki (80. Miłkowski), Tumicz (61. Filipek).

Odra: Łobaczewski - Kokoszka (58. Hanzel), Tanżyna, Markowski, Szałek, Skrobacz, M. Figiel (19. Wrzask), Kuczok (70. Sikorski), Sobik, R. Figiel, Odunka.

Żółte kartki: Szałek, Skrobacz, Sobik.