Poczta Polska rekrutuje pracowników na wiele stanowisk

.
Poczta Polska ze względu na zakres prowadzonej działalności stale poszukuje pracowników. Obecnie na chętnych czeka ponad 500 atrakcyjnych ofert pracy. Aby przybliżyć kandydatom zadania pocztowca w dniach 14-15 września w 20 lokalizacjach w całej Polsce odbędą się Dni Otwarte Poczty Polskiej pod hasłem „Pracuj Blisko Domu”.

Poczta Polska to obecnie dynamicznie rozwijająca się firma, której zakres działalności wychodzi daleko poza usługi stricte pocztowe. Obecnie spółka działa na rynku usług finansowych, pieniężno-bankowych, ubezpieczeniowych oraz usług logistycznych i cyfrowych realizowanych poprzez platformę internetową – Envelo. Poczta posiada 720 placówek, filii i agencji pocztowych świadczących usługi klientom indywidualnym i biznesowym. Jest również jednym z największych krajowych pracodawców. Daje zatrudnienie, często w rejonach o największym bezrobociu przez co jest gwarantem stałej pracy i stabilizacji dla wielu polskich rodzin. Firma cały czas stara się aby warunki zatrudnienia oraz wynagrodzenia działały zachęcająco dla osób, które chciałyby podjąć w niej pracę.

- Poczta Polska to solidny i stabilny pracodawca, który w pełni przestrzega zapisów Kodeksu pracy i wewnętrznych regulacji dotyczących praw pracowniczych oraz terminowo wypłaca wynagrodzenia zasadnicze, premie i nagrody. Dbamy o to, aby jak najwięcej osób mogło skorzystać z dodatkowych benefitów. Zatrudniamy obecnie prawie 80 tys. Pracowników i to oni są naszym największym kapitałem – mówi Agnieszka Grzegorczyk, Dyrektor Personalna w Poczcie Polskiej.

Poszukiwany jest personel placówek handlowych, listonosze, kierowcy oraz pracownicy do prac przy przesyłkach. Wiek kandydatów nie stanowi problemu. Zatrudnienie znajdą zarówno młodzi jak i starsi, osoby bez doświadczenia oraz specjaliści. Poczta przygotowała również ofertę dla osób niepełnosprawnych.

Na każdym z tych stanowisk firma oferuje stabilne zatrudnienie oraz wynagrodzenie w wysokości minimum 2300 - 2500 zł brutto (wraz z premią miesięczną), a także dodatkową premię za wyniki (do 354 zł brutto kwartalnie). Na niektórych stanowiskach możliwa jest praca zmianowa, ale w przypadku większości stanowisk Poczta Polska zapewnia wolne weekendy i wieczory, co jest nieosiągalne na przykład w handlu czy usługach.

- Na nasilenie działań rekrutacyjnych składa się kilka przyczyn. Po pierwsze, obecnie zwiększamy zatrudnienie w grupie listonoszy. Po drugie, mamy w Polsce rynek pracownika. Po trzecie, w związku z wejściem w życie nowych zasad przejścia na emeryturę, zwalnia nam się pewna liczba etatów. Po czwarte, w najbliższym czasie będziemy potrzebować również pracowników sezonowych, ponieważ przygotowujemy się do świątecznego szczytu przesyłek. Wszyscy kandydaci mogą przyjść na nasze Dni Otwarte, które organizujemy w 20 lokalizacjach w całej Polsce w połowie września. – mówi Justyna Siwek, Kierownik Działu Rekrutacji.

Dni Otwarte Poczty Polskiej organizowane są już drugi raz pod hasłem „Pracuj Blisko Domu”. Poczta dzięki szerokiej sieci placówek umożliwia znalezienie pracy blisko miejsca zamieszkania lub późniejsze przeniesienie się do bardziej dogodnej lokalizacji. Często w regionach oddalonych od dużych ośrodków miejskich Poczta Polska jest jednym z nielicznych dużych pracodawców.

Informacje na temat aktualnych ofert pracy oraz placówek biorących udział w Dniach Otwartych można znaleźć tutaj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie