Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podsumowanie Roku Kopernika: Olsztyn - miejsce wyjątkowe w życiu wielkiego astronoma

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
Olsztyn, miasto związane z wielkim astronomem Mikołajem Kopernikiem, aktywnie uczestniczyło w obchodach 550. rocznicy urodzin tego wybitnego ucznia. Archidiecezja warmińska zorganizowała uroczystą sesję, która stanowiła podsumowanie wydarzeń roku kopernikowskiego.

Mikołaj Kopernik, ma niepodważalny związek z Warmią i Mazurami. To właśnie w Olsztyńskim zamku, który przez lata, był jego miejscem zamieszkania, pracował nad swoim słynnym dziełem "O obrotach sfer niebieskich". Na zamku stworzył również tablicę astronomiczną oraz bronił miasta przed najazdem krzyżackim.

Ponadto Kopernik podróżował po Warmii, zakładając nowe wsie i pozostawiając swoje ślady na tej ziemi. Olsztyn jest jednym z kluczowych punktów na Szlaku Kopernikowskim przebiegającym przez Warmię i Mazury.

Uroczysta sesja w Muzeum Archidiecezji Warmińskiej była doskonałą okazją do podsumowania osiągnięć związanymi z Rokiem Kopernika.

W trakcie Roku Kopernika, Olsztyn gościł wiele wydarzeń o znaczeniu krajowym i międzynarodowym, takie jak Ogólnopolski Nizinny Zlot Przewodników Turystycznych, Zjazd Miast Partnerskich Olsztyna, Światowy Zjazd Lekarzy Polskich i Światowy Kongres Kopernikański.

Miasto także zainwestowało w rozwijającą się wizję edukacji i nauki astronomicznej, m.in. poprzez modernizację Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, a także projekt tramwajowej Alei Kosmonautów, która stanie się kolejną atrakcją turystyczną.

Szacuje się, że informacje o związkach Kopernika z Olsztynem i Warmią dotarły w tym roku do około siedmiu milionów osób, co świadczy o globalnym znaczeniu tego wybitnego astronoma i jego wpływie na miasto Olsztyn.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny egzotycznych wycieczek mocno w dół?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Podsumowanie Roku Kopernika: Olsztyn - miejsce wyjątkowe w życiu wielkiego astronoma - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto