MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policyjne podsumowanie ferii zimowych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim

Mateusz Bagieński
Mateusz Bagieński
Zimowy wypoczynek w Olsztynie i powiecie olsztyńskim dobiegł końca. Podczas, gdy najmłodsi cieszyli się czasem wolnym, funkcjonariusze dbali o to, by bezpiecznie mogli wypocząć i bezpiecznie wrócić do szkół. Minione dni to wytężona praca policjantów ruchu drogowego, a także liczne profilaktyczne spotkania.

Policyjne podsumowanie ferii zimowych w Olsztynie i powiecie olsztyńskim

Podczas zimowych ferii policjanci w Olsztynie i powiecie olsztyńskim czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego sprawdzając m.in. prędkość, trzeźwość kierowców, a także stan techniczny samochodów osobowych i autokarów. Szczególną uwagę zostali objęci kierowcy pojazdów przewożących dzieci i młodzież.

W ciągu dwóch tygodni policjanci skontrolowali ponad 2 tysiące pojazdów, w tym 10 autokarów. Policjanci zwracali również uwagę na zachowania niechronionych uczestników ruchu drogowego – wylegitymowanych zostało 87 pieszych. Policjanci z Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie odnotowali łącznie ponad 1400 wykroczeń, z czego 867 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości, 6 kierujących straciło z tego powodu prawo jazdy. W 913 przypadkach interwencje zakończyły się nałożeniem mandatu karnego na sprawcę wykroczenia, skierowano także 81 wniosków o ukaranie do sądu. Policjanci wyeliminowali z dróg 9 kierujących pod wpływem alkoholu, 2 na sądowym zakazie i 8 bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.
W tym czasie na drogach Olsztyna i powiatu olsztyńskiego doszło do 5 wypadków drogowych, w których rannych zostało 6 osób. Policjanci byli także wzywani do prawie 200 kolizji drogowych.

Policyjni profilaktycy organizowali kilkadziesiąt spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą podczas organizowanych koloni i zimowisk. Ponadto policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz jednostek podległych prowadzili działania w związku z akcją pn. ,,Bezpieczne ferie 2024” oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pociechom w tym szczególnym okresie. O bezpieczeństwie przypominał również cykl festynów profilaktycznych pn. ,,Bezpieczne ferie 2024 w powiecie olsztyńskim”, którego współorganizatorem była m.in. Komenda Miejska Policji w Olsztynie.

Ferie zimowe na Warmii i Mazurach dobiegły końca. Jednak policyjne działania będą w dalszym ciągu kontynuowana, ponieważ nasz region będą odwiedzać uczniowie wraz z rodzinami z innych województw.

Źródło: KMP w Olsztynie

Zobacz również:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Atak migranta na granicy. Ranny polski żołnierz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto