Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Polski Czerwony Krzyż - duma i siła społeczności

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 16 lat
W województwie warmińsko-mazurskim, darczyńcy krwi skupieni w Klubach Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża (HDK PCK) odgrywają nieocenioną rolę w zapewnianiu stałych dostaw krwi dla lokalnych placówek medycznych. To dzięki ich poświęceniu i zaangażowaniu, rocznie udało się pozyskać około 20 tysięcy litrów krwi w przeliczeniu na pełną krew.

Dawca krwi, to dar życia.
Obecnie w województwie działa około 60 klubów HDK, zrzeszających dawców krwi w środowiskach lokalnych, takich jak miejsca zamieszkania, pracy czy nauki. Te podstawowe jednostki organizacyjne PCK prowadzą różnorodne inicjatywy, mające na celu propagowanie idei krwiodawstwa oraz aktywne uczestnictwo w ratowaniu życia innych.

Jakie inicjatywy podejmują?

Inicjatywy podejmowane przez Kluby HDK PCK to między innymi doraźne akcje poboru, realizowane w odpowiedzi na apel służby zdrowia. Te akcje są niezwykle ważne, ponieważ zapewniają stały dopływ krwi do regionalnych szpitali, ratując tym samym życie wielu pacjentów. Ponadto, Kluby organizują szkolenia, pogadanki, konkursy oraz wspólne wyjazdy czy imprezy rekreacyjne i sportowe, które umożliwiają integrację i wzmacniają więzi społeczności krwiodawców.

Kluby HDK

Największą ilość Klubów HDK można znaleźć na terenie zarządów rejonowych PCK w Olsztynie, Ostródzie, Iławie, Szczytnie i Elblągu. Olsztyńskie rejonowe PCK może poszczycić się 12 działającymi klubami, podczas gdy Ostróda, Iława i Elbląg mają odpowiednio 6, 8 i 9 klubów. Te liczby pokazują siłę zaangażowania lokalnej społeczności w ideę honorowego oddawania krwi.

Krwiodawstwo, to aktywność obarczona znaczącym oddaniem i empatią. Darczyńcy krwi w województwie warmińsko-mazurskim stanowią wzór społeczności gotowej do poświęceń dla dobra innych. Ich wkład w ochronę zdrowia i ratowanie życia zasługuje na najwyższe uznanie.

Dobroć i hojność serca mają moc przekształcania świata na lepsze miejsce dla wszystkich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Polski Czerwony Krzyż - duma i siła społeczności - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto