Porażka Warmii Anders Group Społem

Piotr Stępiński
W niedzielę w olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się inauguracyjny mecz sezonu 2010/2011 PGNiG Superligi Mężczyzn. Olsztynianie po wyrównanej walce ostatecznie ulegli Wiśle Płock 27:30.

Trener Warmii Aleksander Malinowski wprowadził do gry trzech nowych zawodników : Damiana Moszczyńskiego, Mateusza Jankowskiego oraz Mariusza Gujskiego.

Początek meczu należał do drużyny z Warmii i Mazur, która szybko zdobyła kilka bramek. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, obydwa zespoły wykazały się walecznością, ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców. Mimo ogromnego zaangażowania olsztyńscy zawodnicy schodzili na przerwę przegrywając 14:15.

Równie emocjonująca była druga połowa, w której obie drużyny prezentowały piękną grę, wymieniając się punkt za punkt. Wynik meczu został ustanowiony w 54 minucie, w której zawodnik gości Piotr Chrapkowski zdobył bramkę dającą prowadzenie swojej drużynie. Mimo wyrównanego poziomu gry Olsztynianom nie udało się odrobić strat. Ostatecznie Warmia Anders Group Społem przegrała mecz 27: 30. W następnym meczu olsztyńscy zawodnicy spotkają się z Vive Targi Kielce.