Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 1.10.2023 z całego tygodnia w Olsztynie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztyna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 24.09 a 30.09.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Regaty o Puchar Babiego Lata na zakończenie sezonu (WIDEO)”?

Przegląd tygodnia: Olsztyn, 1.10.2023. 24.09 - 30.09.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Regaty o Puchar Babiego Lata na zakończenie sezonu (WIDEO)

Regaty żeglarskie XXXII Regaty o Puchar Babiego Lata 2023. Wyścigi jachtów na jeziorze Ukiel o charakterze sportowo-towarzyskim. O imprezie opowiadają, Sławomir Wąsowski - Komandor Regat Babiego Lata, i Jacek Grabiński - Wicekomandor Regat Babiego Lata.

📢 ALEUstawka - Bezpłatny Trening Biegowy (WIDEO)

Relacja z czwartkowego treningu biegowego z cyklu ALEUstawka. Prowadzącym trening jest Tomasz Hermann, który swoją działalnością zachęca mieszkańców Olsztyna do aktywnego trybu życia oraz sportowych aktywności. Była to już 21 odsłona treningu, którego tematem głównym była technika biegowa i szeroko pojęta koordynacja ruchowa.

📢 Festyn na plaży w Dywitach pt. "Szanty na zakończenie lata" (WIDEO)

Relacja wideo z "Zakończenia lata z szantami" i koncertu zespołu Shantaż, który zagrał na plaży nad Jeziorem Dywickim. Oprócz muzyki były też kiełbaski i ziemniaki z ogniska, a także zbiórka charytatywna dla Marysi Łamejko!

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 1.10.2023: 24.09-30.09.2023 Olsztyn: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olsztynie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Na Forum Wokół Piłki dyskutowano o przyszłości (WIDEO)

Organizatorem wydarzenia jest Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie, natomiast współorganizatorem samorząd województwa Warmińsko-Mazurskiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Gustaw Marek Brzezin (Marszałek województwa Warmińsko-Mazurskiego) oraz Wojewoda Artur Chojecki.

📢 Srebra Funduszu Obrony Narodowej w Instytucie Północnym (WIDEO)

Relacja z wernisażu wystawy „Nie zmarnujcie Niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej - Ofiarność w cieniu srebra” w Instytucie Północnym im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie. W ramach projektu „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej” srebrne obiekty ze zbioru FON można podziwiać w 16 muzeach i instytucjach kultury na terenie całego kraju. W Instytucie Północnym im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie można obejrzeć wystawę „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej. Ofiarność w odcieniu srebra”.

📢 Lepszy dostęp do kolei na Mazurach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., przy wsparciu finansowym z funduszy unijnych, modernizują linię kolejową nr 38 między Ełkiem a Giżyckiem. Podróżni zyskają dostęp do wygodnych peronów, a dzięki budowie sieci trakcyjnej linią pojadą pociągi elektryczne, co zapewni szybsze i sprawniejsze podróże. Elektryfikacja trasy korzystnie wpłynie także na środowisko. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

📢 „NOL-ek”, czyli Mobilne Centrum Bezpieczeństwa (WIDEO)

Briefing prasowy poświęcony realizacji projektu Mobilnego Centrum Bezpieczeństwa Powiatu Olsztyńskiego – „NOL-ek”, który odbył się w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Olsztyna.

📢 Konferencja naukowa “Urodziny, a życie aktywne.” (WIDEO)

Relacja z czwartkowej konferencji, która została zorganizowana w związku z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika w 2023 r. Skłania do zadania pytań o powody i style świętowania urodzin osób znanych, setki lat po ich śmierci. Dlaczego to robimy? Jakie wartości są ważne podczas uroczystych obchodów, organizowanych w kolejne urodzinowe rocznice? Komu i jak to służy? Jakie jest znaczenie urodzin we współczesnym świecie – skoro zaznaczają one upływ czasu, starzenie się, czyli stany raczej niepożądane w kulturze wiecznej młodości, sprawności i odsuwania wiedzy o śmierci? Na te pytania odpowiedzieli prelegenci podczas dzisiejszej konferencji na Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie.

📢 Wernisaż wystawy fotografii „Z Fotografią przez Życie” (WIDEO)

Relacja z wtorkowej wystawy poświęconej podróżom autorki prac po czterdziestu pięciu krajach. Krystyna Joanna Świdzińska opowiadała, co było jej inspiracją i jakie historie towarzyszą jej pasji fotograficznej. Prace, widzowie mogli oglądać w formie wydrukowanej, oraz pokazywane na rzutniku. Na słuchaczy czekały ciekawe historie ze świata i słodki poczęstunek. Wstęp na wystawę w „Planeta 11” w Olsztynie jest otwarty.

📢 Podsumowanie Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin (WIDEO)

Podsumowanie Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin Konferencja podsumowująca Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin w Urzędzie Wojewódzkim. Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa dba, o jakość roślin, które jemy. W Olsztynie świętowali inspektorzy ochrony roślin i nasiennictwa, a okazją było podsumowanie tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin.

📢 Beata Szydło na zamku w Ostródzie: Polska racja stanu nad błędami politycznymi (wideo)

Wtorkowy wczesny wieczór przyniósł niezwykłe wydarzenie do zamku w Ostródzie, gdzie mieszkańcy oraz kandydaci Zjednoczonej Prawicy zgromadzili się, by powitać byłą premier Rzeczypospolitej Polskiej, obecną europosłankę Beatę Szydło. Spotkanie, które odbyło się w reprezentacyjnej sali zamku, było organizowane przez senator Bogusławę Orzechowską, lidera okręgu 34 do parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Leonarda Krasulskiego, oraz wiceministra aktywów Państwowych, Andrzeja Śliwkę.

📢 Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego świętował 25-lecie (WIDEO)

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego świętował swoje 25-lecie. Podczas Pikniku Samorządowego Stare Miasto w Olsztynie zamieniło się w miasteczko turystyczne, oferujące atrakcje dla całych rodzin. Swoją ofertę przedstawiły tam niemal wszystkie jednostki zarządzane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mieszkańcy województwa oraz turyści, mogli zobaczyć, jak ciekawie spędzać czas w regionie, gdzie szukać interesujących zajęć dodatkowych, posmakować regionalnych specjałów czy doświadczyć artystycznych wrażeń podczas pokazów tanecznych czy koncertów. Dostępne były też, podstawowe badania profilaktyczne.

📢 Nowa ekopracownia w III LO w Olsztynie (WIDEO)

Relacja wideo z uroczystego otwarcia ekopracowni w III LO. Sala jest wyposażona w nowoczesne komponenty, aby uczniowie mogli łatwiej i przyjemniej pozyskiwać wiedzę.

📢 Piknik z okazji 25-lecia Samorządu Warmii i Mazur (WIDEO)

Relacja z niedzielnego pikniku z okazji 25-lecia Samorządu Warmii i Mazur na olsztyńskiej Starówce. Można było zapoznać się z działalnością wojewódzkich jednostek organizacyjnych, zrobić podstawowe darmowe badania profilaktyczne, posmakować regionalnych specjałów, a podczas koncertów doświadczyć artystycznych wrażeń najwyższych lotów. Piknikowi towarzyszyły liczne atrakcje dla najmłodszych, quizy i konkursy, doświadczenia i pokazy.

📢 Charytatywny spływ kajakowy dla Filipa Cudnocha (WIDEO)

Relacja z charytatywnego spływu kajakowego, którego celem była zbiórka pieniędzy dla Filipa Cudnocha. Na uczestników wydarzenia czekał ciepły i zimny poczęstunek, strefa relaksu. Start spływu odbył się pod Browarem Warmia a zakończył rodzinnym grillem pod oczyszczalnią ścieków w Olsztynie. Wstęp na wydarzenie był płatny, wszystkie pieniądze trafiły na zbiórkę dla Filipa.

📢 Obchody Międzynarodowych Dni Głuchych (WIDEO)

Relacja z niedzielnego festynu, podczas którego na staromiejskiej scenie występowali tancerze i aktorzy pantomimy, a dzieci mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych, rękodzielniczych czy logopedycznych. Celem spotkania było pogłębienie integracji społeczności Olsztyna ze społecznością osób głuchych. Festyn zorganizowały: Stowarzyszenie Rehabilitacji i Pomocy Osobom z Wadą Słuchu „Pokonać ciszę”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących w Olsztynie, Fundacja „Dźwięki ciszy”, Polski Związek Głuchych oddział warmińsko-mazurski oraz Olsztyńskie Stowarzyszenie Głuchych.

📢 XV Jubileuszowe Biesiady Pieczewskie (WIDEO)

Relacja z niedzielnych XV Jubileuszowych Biesiad Pieczewskich, które odbył się na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W programie pikniku, IX bieg parafialny, wręczenie nagród w konkursie “Balkony w kwiatach”, oraz występy artystyczne i pokazy iluzjonistów. Na imprezę przybyło wiele rodzin z pociechami, którym przygotowano wiele zabaw promujących aktywny tryb życia.

📢 Minister Cyfryzacji Łukasz Cieszyński: Polski Ład wspiera samorządy w ich rozwoju

W sobotę minister Cyfryzacji, Łukasz Cieszyński, spotkał się z mieszkańcami Dobrego Miasta, aby odpowiedzieć na ich pytania i wyjaśnić, jak rząd polski wspiera samorządy. W trakcie tej ważnej dyskusji minister podkreślił, ile pieniędzy zostało przekazanych samorządom w obecnej kadencji i jak to wsparcie przyczynia się do rozwoju lokalnych inwestycji.

📢 10-lecie Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego (WIDEO)

Relacja z sobotniego pikniku z okazji 10-lecia Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego. W trakcie wydarzenia zaplanowano warsztaty z robotyki (czy roboty widzą i słyszą, budowanie z Lego Mindstorms, programowanie robotów, robowyścig), kolorowe warsztaty (warstwowe mikstury, obrazki na mleku, tworzenie kolorów, doświadczenia z gęstością) i eko doświadczenia (prąd z owoców, praca z woltomierzem, zasilanie naturalną energią).

📢 Egzotycznie podczas Festiwalu Roślin na UWM (WIDEO)

Festiwal Roślin na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, podczas którego przedstawiono wspaniałe rośliny, zarówno te z naszego rodzimego podwórka jak i z odległych egzotycznych zakątków globu. Zwiedzający mieli możliwość przyjrzeć się wszystkim roślinom z bliska, jak również zakupić, by pięknie przyozdabiały domy i mieszkania.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto