Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 12.11.2023 z całego tygodnia w Olsztynie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztyna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 5.11 a 11.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Klasyczna Parada Niepodległościowa w Olsztynie (WIDEO i ZDJĘCIA)”?

Przegląd tygodnia: Olsztyn, 12.11.2023. 5.11 - 11.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Klasyczna Parada Niepodległościowa w Olsztynie (WIDEO i ZDJĘCIA)

Relacja z parady, podczas której Klasyki z Warmii i Mazur połączyły swe siły w ramach Święta Niepodległości. Była to 4. edycja Klasycznej Parady Niepodległościowej. Ulicami Olsztyna przejechały piękne klasyczne auta, które zostały dodatkowo okraszone biało-czerwonymi barwami.

📢 Losy rzeźbiarki Balbiny Świtycz-Widackiej (WIDEO)

Relacja z prelekcji o Balbinie Świtycz-Widackiej, niezwykłej artystce, która swoją twórczością pozostawiła trwały ślad w historii Olsztyna. Beata Brokowska, olsztyńska dziennikarka i badadaczka biografii przybliżyła uczestnikom mało znane epizody z życia tej wyjątkowej postaci. Maria Widacka (1901-1972) to wybitna rzeźbiarka, poetka i nauczycielka, związana z Warmią i Mazurami. Jej dzieła, inspirowane folklorem i historią, zdobią wiele miejsc w Polsce i za granicą. Była także bohaterką podziemia, ratując Żydów z getta. Wstęp na wydarzenie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie był bezpłatny i otwarty.

📢 Przedszkole nr 23 po remoncie, jak nowe (WIDEO)

Po długim oczekiwaniu, Przedszkole Miejskie nr 23 w Olsztynie, które odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu młodych pokoleń, zostało w końcu oddane do pełnego użytku. Czteromiesięczny remont zakończył się sukcesem, przynosząc znaczące ulepszenia dla placówki.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 12.11.2023: 5.11-11.11.2023 Olsztyn: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olsztynie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jak będzie wyglądać obwodnica Dobrego Miasta (WIDEO)

Planowana obwodnica Dobrego Miasta była tematem spotkania informacyjnego, które odbyło się 8 listopada w auli Zespołu Szkół. Mieszkańcy dowiedzieli się o szczegółach tej ważnej inwestycji drogowej, która ma zwiększyć bezpieczeństwo i płynność ruchu w mieście. Czy obwodnica Dobrego Miasta jest potrzebna? Jak ma wyglądać? Jak jest planowany jej przebieg i dlaczego? Kto ją zrealizuje? Odpowiedzi na te i na inne pytania, udzielali mieszkańcom miasta, włodarze Dobrego Miasta oraz przedstawiciele GDDKiA podczas spotkania informacyjnego.

📢 Wydarzenie edukacyjne – „Zrób C.O.Ś. dla zdrowia” w Olsztynie

Winda czy schody? Fast food czy zdrowa przekąska? Badanie krwi czy bagatelizowanie objawów? Każdego dnia podejmujemy dziesiątki decyzji, które mają wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Codzienna aktywność, Okresowe badania profilaktyczne i Świadome odżywianie – to proste C.O.Ś. może i powinien zrobić każdy. Do takich działań będziemy zachęcać już 10 listopada 2023 r. w Galerii Warmińskiej w Olsztynie. W specjalnej strefie edukacyjnej na wszystkich chętnych będą czekać specjaliści nauk
o zdrowiu, dietetycy, fizjoterapeuci oraz trenerzy.

📢 "Kiedy przechodzili', spektakl dyplomowy Studium Aktorskiego (WIDEO)

„Kiedy przechodzili”, według opowiadania brytyjsko-meksykańskiej surrealistki pisarki i malarki - Leonory Carrington, to pierwszy w tym sezonie spektakl dyplomowy słuchaczy Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka działającego przy Teatrze Jaracza w Olsztynie.

📢 Pieprznik trąbkowy wygląda niepozornie, ale jest smaczny! Ta nietypowa „kurka” rośnie nawet w listopadzie. Zobacz, co to za grzyb

Pieprznik trąbkowy należy do grzybów, które nie są zbyt znane, ale to kuzyn popularnej „kurki”. Rośnie w lasach późną jesienią, nawet w listopadzie. Ten grzyb rzadko go zbieramy, a to błąd. Sprawdź, jak wygląda pieprznik trąbkowy, gdzie rośnie i z czym można go pomylić.

📢 Festiwal Nauki: Edukacja Ekologiczna dla Najmłodszych (WIDEO)

Festiwal Nauki, zorganizowany przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, to wydarzenie, które łączy naukę z zabawą, promując jednocześnie ważne wartości ekologiczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 18 z Olsztyna, miały okazję dowiedzieć się, jak dbać o naszą planetę i jak każdy z nas może przyczynić się do jej ochrony. Festiwal pokazuje, jak ważna jest edukacja ekologiczna dla najmłodszych i jak kluczowe jest to dla przyszłości naszej planety.

📢 Artystka Anna Wojszel czaruje wiejskie przystanki (WIDEO)

Anna Wojszel nie jest zwykłą artystką. Jest twórczą osobą, która swoją pasją i umiejętnościami zmienia świat na lepsze. Jej prace to nie tylko piękne obrazy, ale także aktywny udział w poprawie jakości życia mieszkańców powiatu olsztyńskiego. Malując przystanki autobusowe na kwiatowe, kolorowe motywy, Anna Wojszel sprawia, że codzienna podróż staje się przyjemniejsza i bardziej inspirująca. Jej dzieła są pełne życia, radości i pozytywnej energii. Anna Wojszel twierdzi, że malowanie przystanków to jej sposób na wyrażenie wdzięczności za piękno natury i ludzi, z którymi się spotyka. Jak powstają te niezwykłe prace i jak reagują na nie ludzie?

📢 Premiera Monopoly Olsztyn w Galerii Warmińskiej (WIDEO)

W Galerii Warmińskiej odbyła się premiera olsztyńskiej edycji legendarnej gry Monopoly, która zaprezentuje nieznane dotąd oblicze stolicy Warmii i Mazur! 2023 rok jest to szczególny czas dla Olsztyna. Przez cały rok miasto świętowało 550 urodziny Mikołaja Kopernika, a na przełomie października i listopada 670 lat praw miejskich.

📢 Mazurska głębia, spotkanie z nową książką (WIDEO)

Relacja ze spotkania autorskiego z Ishbel Szatrawską i prezentacji jej najnowszej książce pt. „Toń”. Upadek Prus Wschodnich i ich stolicy Königsbergu, wojna, bezprawie i chaos pierwszych lat na tzw. Ziemiach Odzyskanych, po współczesność i kryzys na granicy polsko-białoruskiej, to tylko część wątków, które zostały poruszone podczas spotkania autorskiego. Wstęp na wydarzenie w Domu Mendelsohna w Olsztynie był otwarty dla wszystkich.

📢 Pieniężno - serce Warmii, rusza na targi (WIDEO)

Pieniężno to prawdziwe serce Warmii. Już niedługo przedstawiciele tego wyjątkowego miasteczka będą mieli okazję reprezentować gminę Pieniężno oraz całą Warmię na Międzynarodowych Targach Turystycznych. Te wydarzenie to nie tylko prestiż. To również możliwość zaprezentowania szerokiej oferty produktów i usług, a tych na terenie gminy Pieniężno nie brakuje.

📢 Jubileusz 10-lecia barczewskich morsów (WIDEO)

Korzyści wynikających z morsowania jest wiele, o czym doskonale zdają sobie sprawę Barczewskie Morsy. W tym roku ta grupa pasjonatów obchodzi swoje 10-lecie istnienia. Aby uczcić ten wyjątkowy jubileusz, na plaży miejskiej w Zalesiu w gminie Barczewo zorganizowano piknik dla zaprzyjaźnionych morsów z Warmii i Mazur. Do Barczewa przyjechały między innymi morsy z Lidzbarka Warmińskiego, Olsztyna, Biskupca, Dobrego Miasta i Purdy. W trakcie wydarzenia zaplanowano konkurs na najlepsze bajkowe przebranie, wybór najmłodszego i najstarszego morsa, a po zimnej kąpieli na morsów czekała biesiada przy ognisku.

📢 "Ciało Show" w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie (WIDEO)

Relacja ze spotkania i rozmowy o śmierci i umieraniu, odchodzeniu i zostawaniu, o emocjach, duchowości i biologii. Wydarzenie "Ciało Show" organizowane było przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i była okazja do poruszenia ważnych, nieuchronnych tematów – w sensie egzystencjalnym, społecznym, kulturowym i… każdym innym.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto