Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka 17.12.2023 z całego tygodnia w Olsztynie. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.12 do 16.12.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.12 do 16.12.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztyna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.12 a 16.12.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Jarmark Bożonarodzeniowy nad jeziorem Ukiel (WIDEO)”?

Przegląd tygodnia: Olsztyn, 17.12.2023. 10.12 - 16.12.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Jarmark Bożonarodzeniowy nad jeziorem Ukiel (WIDEO)

Tego jeszcze nie było w stolicy Warmii i Mazur. Na Plaży Miejskiej w Olsztynie otwarto Jarmark Bożonarodzeniowy pełen konkursów, koncertów i niezliczonych wystawców z regionu i kraju. Lodowisko, karuzela i rzeźby lodowe. Niepowtarzalna okazja by rodzinnie spędzić przedświąteczny czas i zaopatrzyć się w unikalne prezenty.

📢 Koniec ważnych inwestycji MPEC w Olsztynie (WIDEO)

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Olsztynie oraz Spółka Dobra Energia dla Olsztyna, zorganizowały konferencję poświęconą realizacji projektów: „Zmniejszenie emisyjności gospodarki poprzez poprawę efektywności dystrybucji ciepła w Olsztynie w wyniku przebudowy sieci i węzłów ciepłowniczych” Etap I, II i III; oraz „Budowa instalacji termicznego przekształcania frakcji energetycznej ze źródeł pochodzących z odpadów komunalnych, z odzyskiem energii elektrycznej i cieplnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

📢 Karnawał 2024: 9 najbardziej niesamowitych imprez w Europie. Bitwa na pomarańcze, pogrzeb sardynki, parada kurentów i inne tradycje

Szukacie pomysłu na weekend w styczniu i lutym 2024? Wybierzcie się do któregoś z europejskich miast na zabawę karnawałową! W okresie karnawału miasta małe i duże zmieniają się w prawdziwe centra imprezowe, a wiele karnawałowych tradycji Europy może was kompletnie zaskoczyć. Latająca miss piękności? Wełniaste potwory z krowimi dzwonkami? Satyryczne pieśni ludowe? To wszystko czeka na was niedaleko Polski! Wybraliśmy dla was 9 najbardziej niesamowitych miejsc w Europie na karnawał 2024.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 17.12.2023: 10.12-16.12.2023 Olsztyn: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olsztynie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Co skrywa Kapsuła Czasu w Teatrze Jaracza (WIDEO)

Teatr Jaracza w Olsztynie, w duchu zero waste wykorzystuje przedmioty i urządzenia, które już ma w swoich zasobach, a które nadają się na eksponaty – to stare machiny teatralne, makiety scenografii, kostiumy, zdjęcia, rekwizyty, przedmioty odnalezione w trakcie generalnego remontu i wiele innych. Dzięki temu powstała "Kapsuła Czasu". Co skrywają podziemia Teatru Jaracza w Olsztynie? Na pewno wiele tajemnic i ciekawostek m.in. starą zapadnię pamiętającą czasy przed drugą wojną światową. Jaki jeszcze potencjał drzemie w niewykorzystywanych dotąd przestrzeniach Teatru? Opowiada Andrzej Fabisiak - Wicedyrektor Teatru im. S. Jaracza w Olsztynie.

📢 Krzysztof Hołowczyc wraca na Rajd Dakar (WIDEO)

Krzysztof Hołowczyc powraca do najsłynniejszego rajdu świata - Rajdu Dakar. Jak idą przygotowania do wielkiego powrotu i czego się spodziewa przed startem? Na te kwestie odpowie sam kierowca na specjalnie zorganizowanym spotkaniu.

📢 Nową ministrą zdrowia została Izabela Leszczyna. Kim jest szefowa resortu w wybranym właśnie rządzie Donalda Tuska?

Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej, w latach 2013 -2015 wiceminister finansów publicznych Izabela Leszczyna jest kandydatką na urząd ministra zdrowia. Poinformował o tym we wtorek, w expose w Sejmie, premier Donald Tusk.

📢 Olsztyński IV Bieg Mikołajów w zbożnym celu (WIDEO)

Celem imprezy jest dobra zabawa na świeżym powietrzu oraz zebranie środków na cel charytatywny. Wszelkie środki zgromadzone tytułem opłaty startowej będą przeznaczone na wsparcie Oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży Wojewódzkiego Zespołu Lecznictwa Psychiatrycznego w Olsztynie.

📢 Relacja z 18-lecia Automobilklubu Warmińskiego (WIDEO)

Automobilklub Warmiński ma już 18 lat. Z tej okazji, a także z okazji zakończenia sezonu w Olsztynie odbędzie się uroczysta gala, na której rozdane zostaną statuetki oraz puchary. Wszyscy pasjonaci motosportów będą mogli również podziwiać rajdówki, kartingi i inne pojazdy, którymi min. w tym roku startowali zawodnicy Automobilklubu. Posłuchajmy Adama Biniędy - pilota rajdowego.

📢 To prawdziwy skarb. Najstarsza moneta w Polsce. Warta jest każde pieniądze

To jedyny taki skarb. Najstarsza moneta w Polsce. Wybity przez Bolesława Chrobrego srebrny denar z lat 992-997, będący w posiadaniu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, jest najstarszą polską monetą. Zachowały się tylko dwa takie denary. Drugi jest w Kaliszu, ale w gorszym stanie i znaleziony później. Kolekcjonerzy zapłaciliby za nie każde pieniądze.

📢 Poważne zmiany w olsztyńskich wodociągach (WIDEO)

Relacja ze szkolenia dla pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie dotyczącego nowej dyrektywy ściekowej zaproponowanej przez Komisję Europejską, która ma zastąpić aktualnie obowiązujące przepisy. Nowa legislacja kładzie duży nacisk na skażenie ścieków komunalnych substancjami, które dotąd wydawały się niegroźne. Chodzi o pozostałości lekarstw, farmaceutyków, kosmetyków, a także coraz częściej występujące mikroplastiki. Pojawienie się ich w nawet niewielkim stężeniu może mieć nieoczekiwane konsekwencje dla zdrowia i życia. Substancje te, z racji swoich mikroskopijnych rozmiarów, nie są wyłapywane w mechanicznych i chemicznych procesach oczyszczania ścieków, dlatego rozwiązaniem na zmniejszenie ich obecności w ściekach muszą być odgórne działania. Nowe, unijne przepisy mogą wejść w życie wiosną 2024 roku. Ich wprowadzenie zajmie od kilku do kilkunastu lat i oznaczać będzie konieczność wprowadzenia zmian technologicznych w wodociągach, ale także działania edukacyjne i kontrole wśród użytkowników w gospodarstwach domowych. Podobne zapisy już obowiązują w niektórych krajach oraz części stanów w USA.

📢 Sztuka na Święta dla wsparcia domów dziecka w Morągu (WIDEO)

Kiermasz Świąteczny organizowany przez Fundację Eques i Klub Rotary Olsztyn. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na działalność statutową Fundacji Eques i Klubu Rotary oraz bezpośrednio na wsparcie domów dziecka w Morągu.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje
od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto