Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prasówka z listopada 2023. Zestawienie najważniejszych wydarzeń miesiąca. Zobacz, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Olsztyna najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Spotkajmy się przy herbacie - inicjatywa otwartych serc (WIDEO)”?

Przegląd listopada 2023 w Olsztynie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Spotkajmy się przy herbacie - inicjatywa otwartych serc (WIDEO)

Zima bywa zabójcza nie tylko dla przyrody, ale też w wielu przypadkach - dla ludzi. Zwłaszcza, tych w najgorszej sytuacji. Grupa mieszkańców o dużym sercu, organizuje w Olsztynie, spotkania pod hasłem "Spotkajmy się przy herbacie". Podczas akcji rozdawane są ciepłe posiłki i napoje. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tej dobroczynnej inicjatywy.

📢 Program „Aktywni Błękitni" na Warmii i Mazurach (WIDEO)

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Olsztynie inauguruje program „Aktywni Błękitni" na Warmii i Mazurach. Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena w Olsztynie. Szkoła jest uczestnikiem programu „Aktywni Błękitni" i otrzymała w ubiegłym roku szkolnym certyfikat programu „Aktywni Błękitni". Działanie ma na celu przekazanie uczniom szkoły wiedzy z zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, ochrony środowiska wodnego, informacji o suszy, oraz wiedzy związanej z oszczędzaniem wody. W programie wydarzenia przewidziany jest również pokaz ratownictwa medycznego, wyposażenia służb policji i straży pożarnej, stoiska z informacją o bezpiecznej żywności, jak dbać o zdrowie oraz stoiska z grami, zabawami i nagrodami.

📢 Konferencja wojewódzka - Świadek przemocy domowej (WIDEO)

Relacja z konferencji wojewódzkiej pn. „Świadek przemocy domowej w świetle znowelizowanej ustawy", która poruszyła ważne kwestie prawne i wskazała miejsca pomocy z regionu. Pomimo usilnych starań i działalności wielu organizacji rządowych i społecznych, problem przemocy domowej nie zniknął.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka grudzień Olsztyn: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Olsztyna. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 10-lecie Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Szpitala Dziecięcego (WIDEO)

W 2023 roku wypada 10-lecie Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej oraz 15-lecie Centrum Wad Twarzoczaszki Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Z tej okazji Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zorganizował konferencję pt. "Powikłania w chirurgii szczękowo-twarzowej", na której chirurdzy z Polski oraz świata, podzielili się swoim doświadczeniem oraz badaniami. Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest ośrodkiem eksperckim w dwóch zakresach specjalistycznych: ITHACA (choroby rzadkie neurogenetyczne) oraz CRANIO (choroby rzadkie głowy i szyi). W zakresie CRANIO Szpital Dziecięcy w Olsztynie jest Ośrodkiem Eksperckim Chorób Rzadkich, jako jedyna placówka medyczna w Polsce.

📢 VI Jarocki Festiwal Taneczny na Akademii Trzeciego Wieku (WIDEO)

Tańczyć każdy może i to niezależnie od wieku czy umiejętności. Jarocka Akademia Trzeciego Wieku w Olsztynie organizuje VI Jarocki Festiwal Taneczny „Podróż do krainy tańca – Młodzi duchem w tańcu”. W trakcie wydarzenia na seniorów czekały nie tylko występy pokazowe, czy wspólny taniec, ale również liczne konkursy.

📢 Kampania Biała Wstążka w Urzędzie Marszałkowskim (WIDEO)

Uroczysta gala poświęcona inicjatywie “Biała wstążka”, która sprzeciwia się i zapobiega przemocy wobec kobiet. Uroczystość zorganizował Urząd Marszałkowski, podczas gali wręczone zostały odznaczenia dla niezwykle zaangażowanych w inicjatywę mężczyzn z województwa Warmińsko-Mazurskiego.

📢 Niewiarygodny rekord w „Jeden z dziesięciu”. Artur Baranowski znał wszystkie odpowiedzi. Jedno z pytań dotyczyło znanej lektury szkolnej

W finale „Jeden z dziesięciu” padł prawdziwy rekord. Jeden z uczestników nie pozwolił dojść do głosu swoim konkurentom i zdobył maksymalną liczbę punktów, zachowując wszystkie szanse. Artur Baranowski bezbłędnie odpowiedział na wszystkie czterdzieści pytań. Pojawiły się też takie dotyczące nauki, literatury i języka. Jedno z nich związane było z lekturą szkolną. Sprawdźcie, czy wy wiedzielibyście jak na nie odpowiedzieć.

📢 Futbolowe czwartki w Stacji Krwiodawstwa (WIDEO)

Relacja ze spotkania w Stacji Krwiodawstwa w Olsztynie, podczas którego dowiedzieliśmy się, co wspólnego mają oddawanie krwi i piłka nożna? Obie te sprawy są dla Polaków nieodłącznym elementem życia. Aby zachęcić mieszkańców regionu do oddania krwi, wszyscy, którzy oddadzą krew lub jej składniki w RCKiK Olsztyn, otrzymają bilet na mecze Stomilu. Akcja trwa jedynie do końca listopada.

📢 Od czego zależy cena świątecznego karpia (WIDEO)

Karp na wigilinym stole to nadal oczywistość. Dlaczego Polacy tak bardzo pokochali tę rybę? Gdzie warto kupić karpia na Warmii i Mazurach? Jak się prowadzi hodowlę ryb i jak pozyskać smacznego i zdrowego karpia? Opowiada Tomasz Tymoszczuk - ichtiolog w Gospodarstwie Rybackim "Szwaderki".

📢 XIII Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego (WIDEO)

Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego jest konkursem organizowanym przez BWA w Olsztynie w cyklu czteroletnim, nieprzerwanie od 1975 roku. To jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w całym regionie. Dla artystów to doskonała okazja do obserwacji różnych postaw artystycznych, odmiennego spojrzenia na warsztat, poetykę i możliwości, jakie niesie ze sobą posługiwanie się klasycznymi metodami graficznymi. Przed nami finał XIII edycji tego wyjątkowego konkursu.

📢 Symbol walki z germanizacją odsłonięty (WIDEO)

To właśnie między innymi dzięki takim ludziom jak Augustyn Hohmann, Polacy na Warmii oparli się germanizacji i zachowali swój język i wiarę. W Sząbruku odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej Augustynowi Hohmannowi, działaczowi warmińskiemu. Po zakończeniu uroczystości odsłonięcia tablicy, złożono kwiaty oraz zapalono znicze na grobie Augustyna Hohmanna w Sząbruku. O wydarzeniu opowiada dr Krzysztof Kierski z Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie.

📢 Olsztyńskie Dni Seniora ruszają z kopyta (WIDEO)

Kto może powiedzieć więcej o kulturze, zdrowiu oraz pasjach życia codziennego od seniorów? To właśnie ci najstarsi mieszkańcy, a jednocześnie najważniejsi członkowie rodziny stanowią istną skarbnicę wiedzy. O tym, co interesuje seniorów i jak czerpać radość z życia dowiemy się podczas Inauguracji Olsztyńskich Dni Seniora w Planeta 11.

📢 Senior musi być świadomy czyhających zagrożeń (WIDEO)

Seniorzy najczęściej padają ofiarą kradzieży i oszustw. Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Pomimo tego, że metoda "na wnuczka" jest powszechnie znana, dalej jest niezwykle popularna wśród przestępców. Na spotkaniu zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie seniorzy dowiedzieli się jak radzić sobie ze współczesnymi zagrożeniami, a także jak dbać o funkcje poznawcze mózgu.

📢 Piękna w każdym wieku, moda dla seniora (WIDEO)

O urodę można dbać w każdym wieku. Wie o tym Stowarzyszenie Kobiet Warmii i Mazur oraz Rada Olsztyńskich Seniorów. To właśnie dzięki ich współpracy zorganizowano spotkanie pn. "Piękna w każdym wieku". Wydarzenie odbyło się w olsztyńskim ratuszu i przyciągnęło prawdziwe tłumy seniorek i seniorów. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach leczenia śmiechem, prelekcji związanej z profilaktyką prozdrowotną, nauczyli się jak pielęgnować dojrzałe ciało, a także podziwiali pokaz mody zainspirowany firmą Dior.

📢 Dobry posiłek w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie (WIDEO)

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie bierze udział w pilotażowym programie NFZ pt. dobry posiłek w szpitalu. Dzięki temu do młodych pacjentów z regionu trafią jakościowe i przede wszystkim zdrowe posiłki. Posłuchajmy Pani dr Anny Hinburg - dietetyka klinicznego w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

📢 Światowy Dzień Walki z Cukrzycą i profilaktyka (WIDEO)

We wtorek, 14 listopada przypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Z tej okazji Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zorganizował akcję profilaktyczną, by przypominać pacjentom, jak ważna jest regularna kontrola swojego stanu zdrowia i dbanie o właściwą masę ciała.

📢 Gminny Bieg i Marsz Niepodległości w Dywitach (WIDEO)

Dywity aktywnie uczestniczą w wyrażaniu swojego patriotyzmu. Tym razem miejscowość zorganizowała bieg i marsz niepodległościowy wokół Jeziora Dywickiego. Po solidnej rozgrzewce znalazł się również czas na morsowanie, podczas którego po raz kolejny wybrzmiał Hymn Polski. O imprezie opowiada Daniel Zadworny - Wójt Gminy Dywity.

📢 Wojewódzkie Obchody Święta Niepodległości (WIDEO)

Msza Święta w intencji Ojczyzny w Bazylice Konkatedralnej Świętego Jakuba Apostoła i uroczysty przemarsz na Plac Solidarności. Kolumny kompanii honorowych i pocztów sztandarowych służb mundurowych, szkół, organizacji kombatanckich i społeczeństwa, oraz pokazy sprzętu wojskowego. To wszystko w ramach Wojewódzkich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Olsztynie. Wydarzenie przyciągnęło prawdziwe tłumy mieszkańców, a swoją obecnością, każdy z nich pokazał, jak ważna jest obecnie Niepodległa Polska. Refleksjami podzieliła się Pani Iwona Arent – Poseł na Sejm RP.

📢 Klasyczna Parada Niepodległościowa w Olsztynie (WIDEO i ZDJĘCIA)

Relacja z parady, podczas której Klasyki z Warmii i Mazur połączyły swe siły w ramach Święta Niepodległości. Była to 4. edycja Klasycznej Parady Niepodległościowej. Ulicami Olsztyna przejechały piękne klasyczne auta, które zostały dodatkowo okraszone biało-czerwonymi barwami.

📢 Przedszkole nr 23 po remoncie, jak nowe (WIDEO)

Po długim oczekiwaniu, Przedszkole Miejskie nr 23 w Olsztynie, które odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu młodych pokoleń, zostało w końcu oddane do pełnego użytku. Czteromiesięczny remont zakończył się sukcesem, przynosząc znaczące ulepszenia dla placówki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto