Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Olsztynie w roku szkolnym 2024/2025. Przeczytaj, gdzie się znajdują

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Olsztynie. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Olsztynie. Gdzie zapisać dziecko? CaiaimageRobert Daly
Należy zadbać o rozwój naszej pociechy już od najmłodszych lat. Możesz więc zapisać je do jednego z przedszkoli w Olsztynie. Sprawdź adresy placówek. Dowiedz się także, kiedy jest początek rekrutacji i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak istotne jest, aby Twoje dziecko jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat powinno mieć Twoje dziecko, aby pójść do przedszkola?

Do przedszkola można zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. W wyjątkowych sytuacjach dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, zdecydować o tym może bezpośrednio placówka.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Olsztynie?

Rekrutacje do przedszkoli są prowadzone zwykle w pierwszym kwartale roku, na przełomie lutego i marca. Decyduje o tym dana placówka. Publiczne oraz niepubliczne przedszkola mają różne zasady w procesie rekrutacyjnym. W pierwszym wariancie ustalane są odgórnie i znajdują się w ustawie, zaś te drugie ustalają zasady indywidualnie i w każdej placówce mogą być inne.

Gdzie możesz znaleźć informacje o rekrutacji?

Przedszkola niepubliczne w Olsztynie działają zgodnie z przepisami, które określone są w statucie i na ich bazie przeprowadzają rekrutację. Wszystko, co należy zrobić, to wypełnić formularz zgłoszeniowy. Najczęściej o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Do tego pierwszeństwo mają zwykle dzieci, które chodziły do wybranego przedszkola już wcześniej. Pod uwagę mogą być brane również takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Więcej informacji w sprawie rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 uzyskasz na stronie internetowej lub bezpośrednio w placówce.

Zapisy odbywają się poprzez internetowe platformy lub w starej formie, czyli złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w przedszkolach publicznych w Olsztynie znajdziesz na ich stronach internetowych oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria dotyczące rekrutacji w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Olsztynie?

Nauka w przedszkolu pozostaje ogromnie ważna dla rozwoju dziecka. Jej głównym celem jest przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Oprócz tego, dziecko uczęszczając do przedszkola uczy się życia w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w zakresie społecznym i emocjonalnym. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z innymi dziećmi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu maluch dowiaduje się, czym jest empatia, a także poznaje zasady współpracy, dzielenia się z innymi dziećmi oraz rozwiązywania konfliktów. A tych umiejętności, mimo najszczerszych chęci, nie nabędzie przebywając jedynie z niania, ciocią, a nawet z rodzicami -zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Jest to przestrzeń do rozwijania umiejętności motorycznych. Maluchy uczą się, jak samodzielnie umyć zęby, ubierać się, jeść, grać w piłkę, rysować. Zabawa w grupie pomaga w przyswajaniu podstawowych zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa w zgodzie, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Przedszkola w Olsztynie

Zajrzyj do poniższych wizytówek przedszkoli. Wybierz to, które spełni Twoje oczekiwania.

Szukasz dalej? Kliknij i przeglądaj wszystkie przedszkola w Olsztynie

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Nasze Miasto - Restauracja Muzealna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto