Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia z 3.12.2023 w Olsztynie. Najważniejsze wydarzenia od 26.11 do 2.12.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztyna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 26.11 a 2.12.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Podstawy bezpieczeństwa cyfrowego - zagrożenia”?

Przegląd tygodnia: Olsztyn, 3.12.2023. 26.11 - 2.12.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Podstawy bezpieczeństwa cyfrowego - zagrożenia

Cyfryzacja jest dziś nie tylko elementem wspomagającym przeróżne procesy, ale także ogromną przestrzenią, która z każdym rokiem coraz bardziej dotyka życia nawet tych osób, które na pierwsze wrażenie nie mają z nią nic wspólnego. Jednak nie każdy wie, że tak jak trzeba bać o bezpieczeństwo na ulicy, równie uważnym należy być korzystając z nowoczesnych technologii. O tym, co należy robić, aby czuć się choć odrobinę ostrożniejszym w sieci, mówi kampania edukacyjna “Internetowe ABC” realizowana przez Stowarzyszenie Projekt 71.

📢 Polska Miss Nastolatek 2023 została wybrana! Zobacz zdjęcia najpiękniejszej nastolatki w Polsce

Poznaliśmy nowe Polska Miss i Polska Miss Nastolatek 2023! Uroczyste gale odbyły się w Terminal Event Center we Wrocławiu. Było o co walczyć, ponieważ łączna pula nagród w obu konkursach przekroczyła ponad 200 000 złotych.

📢 Caritas Archidiecezji Warmińskiej wspiera zimą bezdomnych (WIDEO)

Relacja ze spotkania, podczas którego dowiedzieliśmy się jak wesprzeć bezdomnych zimą, gdzie znajdują się ośrodki wsparcia. Gdzie można uzyskać ciepły posiłek, opowiedział nam dyrektor Ks. Paweł Zięba- Dyrektor Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Zima to niezwykle trudny czas dla wszystkich bezdomnych i innych osób potrzebujących pomocy.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 3.12.2023: 26.11-2.12.2023 Olsztyn: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olsztynie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Otwarcie zmodernizowanej hali sportowej olsztyńskiego V LO (WIDEO)

Hala sportowa przy V LO w Olsztynie to jedyny oprócz Hali Uranii pełnowymiarowy obiekt sportowy w Olsztynie. Modernizacja trwała 3 miesiące i obejmowała szereg działań, począwszy od kompleksowej wymiany nawierzchni na profesjonalną wykładzinę sportową z certyfikatami międzynarodowych federacji sportowych, po oświetlenie, nagłośnienie, wyposażenie sali i naprawę dachu. Modernizacja została sfinansowana ze środków Gminy Olsztyn oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki (Program Sportowa Polska).

📢 Samorząd przeciw uzależnieniom, czy skutecznie? (WIDEO)

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej od lat stara przeciwdziałać się negatywnym zjawiskom społecznym, takim jak przemoc, uzależnienia czy nieodpowiednie zachowania. Aby jeszcze bardziej podnieść tę świadomość ROPS organizuje konferencję wojewódzką pn.„Rola samorządu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom”. Wydarzenie ma zwrócić uwagę na podejmowane przez samorządy lokalne skutecznych działań prowadzących do ograniczenia spożywania alkoholu przez mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

📢 Wyciek danych medycznych z ALAB Laboratoria. Można sprawdzić, czy adres e-mail jest zagrożony

Na rządowych stronach internetowych można sprawdzić, czy nasz adres e-mail jest zagrożony wyciekiem danych, do jakiego doszło w ostatnich dniach z firmy diagnostycznej ALAB Laboratoria. Wystarczy zalogować się za pomocą usługi mObywatel. Firma wydała też oświadczenie ws. ataku na jej serwery.

📢 Spotkajmy się przy herbacie - inicjatywa otwartych serc (WIDEO)

Zima bywa zabójcza nie tylko dla przyrody, ale też w wielu przypadkach - dla ludzi. Zwłaszcza, tych w najgorszej sytuacji. Grupa mieszkańców o dużym sercu, organizuje w Olsztynie, spotkania pod hasłem "Spotkajmy się przy herbacie". Podczas akcji rozdawane są ciepłe posiłki i napoje. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do tej dobroczynnej inicjatywy.

📢 Program „Aktywni Błękitni" na Warmii i Mazurach (WIDEO)

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Olsztynie inauguruje program „Aktywni Błękitni" na Warmii i Mazurach. Wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi im. H. Ch. Andersena w Olsztynie. Szkoła jest uczestnikiem programu „Aktywni Błękitni" i otrzymała w ubiegłym roku szkolnym certyfikat programu „Aktywni Błękitni". Działanie ma na celu przekazanie uczniom szkoły wiedzy z zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, ochrony środowiska wodnego, informacji o suszy, oraz wiedzy związanej z oszczędzaniem wody. W programie wydarzenia przewidziany jest również pokaz ratownictwa medycznego, wyposażenia służb policji i straży pożarnej, stoiska z informacją o bezpiecznej żywności, jak dbać o zdrowie oraz stoiska z grami, zabawami i nagrodami.

📢 Tajemnice świątecznych smaków: karp, czyli król polskiej wigilii

Święta Bożego Narodzenia, to czas, kiedy nie tylko gwiazdka błyszczy na niebie, ale również nasze stoły lśnią bogactwem smaków i aromatów. W polskiej tradycji kulinarną gwiazdą kolacji wigilijnej, jest karp – ryba, która, jak żadna inna potrafi wpleść się w magiczną atmosferę tego wyjątkowego czasu.

📢 20lecie Barczewskiego Chóru "Moderato" (WIDEO)

Dwadzieścia lat minęło, jak jeden dzień! Lokalne inicjatywy obywatelskie są niezwykle ważne dla mieszkańców Warmii i Mazur. Tym bardziej, jeśli mogą promować kulturę. Barczewski Chór Moderato składa się z amatorów i funkcjonuje już 20 lat. Z tej okazji członkowie zorganizowali mieszkańcom koncert jubileuszowy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto