Relacja z Mistrzostw Polski w Ultimate i Frisbee (wideo)

OPRAC.:
Wojciech Gawor
od 16 lat
Relacja z Mistrzostw Polski w Ultimate i Frisbee Olsztyn. Mistrzostwa odbywają się 15-17 września na Stadionie miejskim w Olsztynku. Ostatni dzień uwieńczony będzie piknikiem rodzinnym, na który Adam Świderski - Prezes Klubu Ultimate Frisbee Olsztyn serdecznie zaprasza.
Relacja z Mistrzostw Polski w Ultimate i Frisbee
Polska Press+

Ultimate jest sportem zespołowym, w którym używa się latającego dysku. Jest rozgrywany przez drużyny siedmioosobowe na prostokątnym boisku, około połowę węższym niż boisko do piłki nożnej, ze strefami punktowymi na obu końcach. Celem każdej z drużyn jest zdobycie punktu poprzez złapanie dysku przez jednego z zawodników w strefie punktowej przeciwnika. Zawodnik trzymający dysk nie może z nim biegać, ale może podać go w dowolnym kierunku i do dowolnego zawodnika ze swojej drużyny. Gdy podanie nie zostanie złapane przez zawodnika drużyny atakującej, następuje strata dysku i drużyna przeciwna przejmuje jego posiadanie. Ma wtedy okazję do zdobycia punktu. Zwyczajowo mecz rozgrywany jest do 15 punktów i trwa około 100 minut. Ultimate jest sportem bezkontaktowym, w którym nie ma sędziów. Zawodnicy sędziują sobie sami zgodnie z honorowym kodeksem – Spirit of the Game.

Ultimate frisbee ma swoich wielbicieli i znajdziemy ich nawet w Olsztynie, ale to wciąż jeden z mniej popularnych sportów w Polsce. Kilkudziesięciu miłośników tej dyscypliny trenuje w Klubie Sportowym Ultimate Frisbee Olsztyn.

Za: Polskie Stowarzyszenie Graczy Ultimate