Remifemin – odzyskaj równowagę dla swojego ciała

Akcja specjalna Remifemin
Menopauza to trudny okres dla każdej kobiety. Uderzenia gorąca, pocenie, zmęczenie, bezsenność to tylko niektóre z objawów, z którymi trzeba sobie poradzić. Stają się one szczególnie uciążliwe w okresie lata. Co zrobić, gdy zamiast cieszyć się piękną pogodą musimy zmagać się z męczącymi przypadłościami? Odpowiedzią na to pytanie jest Remifemin.

Remifemin zawiera ekstrakt z amerykańskiej byliny Cimicifugarecemosa, który należy do najlepiej przebadanych preparatów z Cimicifuga stosowanychw leczeniu objawów menopauzy, dostępnych w polskich aptekach. Badania kliniczne potwierdziły, że u kobiet stosujących Remifemin znacząco, boaż o 50% zmniejszyły się objawy uderzeń gorąca. Dodatkowo Remifemin łagodzi pozostałe symptomy menopauzy czyli obfite poty, nerwowość oraz drażliwość. Dzięki temu, że jest to lek pochodzenia roślinnego, jest on doskonałą alternatywą dla kobiet, które nie chcą stosować terapii hormonalnej.
Dzięki Remifemin dojrzałe kobiety mogą w końcu skupić się na korzystaniu z lata w pełni.

##

Skład: 1 tabletka Remifemin zawiera: Cimicifugaeracemosaeextr. Liq. (0,78 – 1,14: 1; izopropanol 40% v/v)0,018 – 0,026 ml (co odpowiada 20 mg kłącza C. racemosae).

Dawkowanie: Remifemin stosuje się 2 razy dziennie (rano i wieczorem) po jednej tabletce, popijając niewielką ilością płynu.

Terapeutyczne efekty działania leku Remifemin mogą się pojawić już po 2 tygodniach stosowania.

Dostępne opakowania: Remifemin 30, 60, 100 tabletek.

Cimicifugaracemosa jest znaną od stuleci rośliną leczniczą. W języku niemieckim nazywana jest “korzeniem kobiet”. Ojczyzną rośliny jest Kanada i USA, obecnie występuje również w Europie i Azji Północnej. Surowcem farmaceutycznym jest wysuszone i pocięte kłącze zbierane w okresie dojrzałości owoców zawierające substancje aktywne.

Światowa Organizacja zdrowia oraz Europejskie Naukowe Stowarzyszenie Fitoterapii (ESCOP - EuropeanScientificCooperative on Phytotherapy) potwierdziły skuteczność i bezpieczeństwo stosowania wyciągu z Cimicifugaracemosaw celu zmniejszania objawów towarzyszących menopauzie.
Potwierdzeniem zaufania, jakim darzą kobiety Remifemin jest fakt, że w Niemczech jest to najpopularniejszy lek roślinny łagodzący dolegliwości związane z menopauzą. Stosuje go ponad milion kobiet rocznie.
Obecnie Remifemin dostępny jest w 23 krajach.

Remifemin– 1 tabletka zawiera: Cimicifugaeracemosaerhizomaeextracumfluidum (0,78–1,14:1) isopropanolicum (40% (V/V) 0,018-0,026 ml (co odpowiada 20 mg kłącza pluskwicy groniastej). Postać farmaceutyczna: tabletki. Wskazania: dolegliwości okresu przekwitania takie jak: przypływy uczucia gorąca
i nadmierne pocenie się. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek ze składników pomocniczych. Stosowanie leku dłużej niż 6 miesięcy bez porady lekarza nie jest zalecane. Podmiot odpowiedzialny: Schaper&Brümmer GmbH & Co. KG, Bahnhofstrasse 35, 38259 Salzgitter, Niemcy.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskaza¬nia, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje do¬tyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się
z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Dodaj ogłoszenie