Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

SIEĆ OFF - nowy projekt dla organizacji pro-zwierzęcych

Redakcja
Źródło: Informacja prasowa
Źródło: Informacja prasowa
Rusza projekt skierowany do organizacji pro-zwierzęcych – „Sieć OFF - Ogólnopolskie Forum Fauna”. Organizacje pro-zwierzęce definiujemy szeroko jako te, które swoją działalność poświęcają prawom i ochronie zwierząt (bezdomnych, domowych, dzikich, będących na wyginięciu, traktowanych jako hodowlane, używanych do doświadczeń i wszelakich innych) przyjmując różne strategie, m.in. takie jak: bezpośrednia pomoc, promocja weganizmu/wegetarianizmu, edukacja humanitarna, kampanie medialne. Jedynym wymogiem formalnym uczestnictwa w projekcie jest posiadanie formalnej struktury (rejestracja w KRS) oraz prowadzenie udokumentowanej działalności.

Jak się zgłosić?

Zgłaszać się można do 10 czerwca 2011 roku. Aby zgłoszenie było ważne należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie CZARNA OWCA :
- przesłać go na adres e-mailowy [email protected],
- bądź wydrukowany pocztą tradycyjną na adres biura projektu,
- lub zgłosić się osobiście – w biurze Projektu – Kraków, ul. Miodowa 41 lok. 14B (II półpiętro, wejście na galeryjkę).

Z każdej organizacji mogą zostać zgłoszone maksymalnie dwie pełnoletnie osoby (1 osoba decyzyjna – członek/kini zarządu, fundator/ka itp., 1 pracownik/czka bądź wolontariusz/ka organizacji), z zaznaczeniem że przynajmniej jedna zgłoszona osoba musi być kobietą.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 609 734 331 lub mailowo: [email protected].

Liczba miejsc ograniczona.

Wszystkie działania w projekcie są bezpłatne.

Uczestnikom i uczestniczkom gwarantujemy nocleg, zwrot kosztów przejazdów oraz wegański catering.

Co się będzie działo?

W ramach projektu:
:: zostaną zorganizowane dwudniowe integrujące środowisko warsztaty partnerskie w Warszawie i Krakowie
:: zostanie stworzona platforma internetowa prezentująca organizacje, które uczestniczą w projekcie oraz ich osiągnięcia
:: odbędą się trzy konferencje podejmujące m.in. tematykę: partnerstwa wewnątrzsektorowego, współpracy NGO pro-zwierzęcych z administracją publiczną, współpracy z biznesem, pozyskiwania funduszy na działalność NGO pro-zwierzęcych
:: odbędą się szkolenia (PR i kontakty z mediami, Autoprezentacja, Pozyskiwanie funduszy na działalność statutową, Współpraca z administracją publiczną, Lobbing, Komunikacja interpersonalna). Szkolenia z każdego tematu będą się odbywały w trzech miastach (Kraków, Warszawa, Wrocław).
:: uczestnicy i uczestniczki skorzystają z doradztwa fundraisingowego dostosowanego do potrzeb ich organizacji
:: zostaną opracowane dwie ekspertyzy dotyczące aspektów funkcjonowania organizacji pro-zwierzęcych, zaproponowanych przez uczestników projektu, tak by były w przyszłości jak najbardziej przydatne
:: powstanie film promujący idee praw zwierząt, przedstawiający różnorodność polskich organizacji pro-zwierzęcych oraz ich działań
:: wydana zostanie publikacja prezentująca w formie wywiadów uczestniczące w projekcie organizacje pro-zwierzęce, promowane przez nie idee, oraz motywacje osób zaangażowanych w ich działania. Książkę uzupełnią zdjęcia wydarzeń, działań i osób.

Co to wszystko ma na celu?

Dzięki projektowi przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pro-zwierzęcych z całego kraju zyskają możliwość większego zintegrowania się, poznania, wymiany doświadczeń, zdobycia wiedzy ułatwiającej działalność, nawiązania współpracy, stworzenia siły nacisku mogącej mieć realny wpływ na instytucje samorządowe i państwowe. Mogą stworzyć platformę porozumienia między poszczególnymi organizacjami, tak by wzajemne się wspierać w swoich działaniach, wspólnie występować w interesie zwierząt i ich praw oraz skuteczniej przekazywać idee humanitaryzmu. Wspólnie mogą zmienić funkcjonujące w Polsce postrzeganie problematyki związanej ze zwierzętami jako ‘mniej istotnej ‘oraz silniej zaakcentować swoją obecność w mediach.

Czemu warto?

:: coraz częściej pojawiają się w mediach informacje o przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt, podejmowane są próby zmiany wadliwej ustawy o ochronie zwierząt, społeczeństwo staje się powoli wrażliwsze na los zwierząt. Nadszedł właściwy moment na ofensywę organizacji pro- zwierzęcych. Postulaty, szczególnie te, które zyskają wsparcie pozostałych organizacji pro-zwierzęcych mają szansę trafić na bardziej podatny grunt. Wszystkie organizacje pro-zwierzęce mają podobne cele, choć zajmują się innymi problemami - warto zatem opracować wspólną strategię, warto jest wspierać się nawzajem i tworzyć silny front, którego nie sposób zignorować.
:: stała współpraca pomiędzy organizacjami pro-zwierzęcymi jest jeszcze cenniejsza niż tzw. „pospolite ruszenie” z okazji najważniejszych bądź spektakularnych spraw. Dzielenie się doświadczeniami, wspólne występowanie także z okazji pomniejszych, wydawałoby się, problemów nadaje im wagę i ułatwia pomyślne ich rozwiązanie. Projekt przewiduje ułatwienie wewnętrznej komunikacji między pro-zwierzęcymi NGO oraz komunikacji zewnętrznej – m.in. za pomocą portalu internetowego.

:: w ramach projektu odbywać się będą szkolenia z zakresu: PR oraz kontaktów z mediami, pozyskiwania funduszy na działania statutowe (nie tylko pozyskiwanie grantów ale również metody fundraisingowe takie jak sponsoring, zbiórki publiczne, payroll, direct mailing, direct dialog), podejmowania współpracy administracją publiczną, technik dialogu obywatelskiego, komunikacji interpersonalną. Uczestnicy i uczestniczki projektu będą mogli skorzystać z wielu innych aktywności – w wytypowaniu tematyki oraz opracowaniu ekspertyz przydatnych w ich działalności, doradztwa fundraisingowego, spotykać się na zjazdach i kształcić wzajemnie.
:: projekt „Sieć OFF” ma również na celu rozpropagowanie idei organizacji, które wezmą w nim udział – wydana zostanie wielostronicowa publikacja prezentująca organizacje, działaczy i działaczki oraz problematykę jaką się zajmują. Powstanie również film dokumentalny o środowisku aktywistów /tek i ludzi dobrej woli, którzy/re niosą pomoc zwierzętom i walczą o zmianę postaw społecznych. Bardzo wielu jest ludzi, którzy pragnęliby się zaangażować, ale nie mają takich wzorców środowiskowych. Przykład osób, które myślą i działają altruistycznie, racjonalnie i niekonwencjonalnie zdziałałby wiele dobrego. Ogół społeczeństwa nie ma zbyt wielu informacji na temat możliwości oraz konieczności pomagania zwierzętom i dbania o wspólne dziedzictwo przyrodnicze.
Zapraszamy do udziału w projekcie!

Projekt realizujemy dlatego że zwierzęta zasługują na dobre traktowanie a ludzie, którym nie jest obojętny ich los, zasługują na pomoc - społeczeństwo zasługuje na świadomych obywateli.

Projekt zyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet V Dobre Rządzenie Działanie 5.4 Rozwój potencjału Trzeciego Sektora Poddziałąnie 5.4.2 Rozwój dialogu obywatelskiego.

Źródło: Informacja prasowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto