Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Strzelnica w powiecie 2023 - projekt MON

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 12 lat
Ministerstwo Obrony Narodowej, kontynuuje inicjatywę mającą na celu rozwój infrastruktury strzelnic w Polsce. W ramach konkursu "Strzelnica w powiecie 2023", jednostki samorządu terytorialnego mają szansę uzyskać 80% wsparcie finansowe, na utworzenie strzelnic wirtualnych wraz z kompletnym wyposażeniem strzeleckim.

Projekt ma na celu umożliwienie prowadzenia zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, ze szczególnym naciskiem na młodzież szkół ponadpodstawowych, członków organizacji pozarządowych o profilu proobronnym oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych spoza Sił Zbrojnych.

Celem konkursu, jest rozbudowa infrastruktury strzelnicowej w Polsce, w tym budowa nowych obiektów poza zasobami Sił Zbrojnych RP. Inicjatywa skupia się na wspieraniu działań związanych z szkoleniem strzeleckim, mając na uwadze zarówno młodzież, jak i członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych spoza struktur Sił Zbrojnych.

Ministerstwo Obrony Narodowej, zachęca jednostki samorządu terytorialnego do składania projektów, które wpisują się w założenia konkursu i przyczynią się do podniesienia poziomu umiejętności strzeleckich wśród różnych grup społecznych. Konkurs stanowi konkretną propozycję dla lokalnych społeczności, mając na celu wzmocnienie zdolności obronnych kraju poprzez rozwój infrastruktury strzeleckiej i promowanie bezpiecznych praktyk strzeleckich. Wsparcie finansowe ma umożliwić realizację projektów, które przyczynią się do propagowania kultury obronnej oraz umiejętności strzeleckich wśród różnych grup społecznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Strzelnica w powiecie 2023 - projekt MON - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto