Sukces GKKK w VII Pucharze Polski

Agnieszka Szukuć
W dniu 12 listopada 2011 r. w Hali Mistrzów we Włocławku odbył się VIII Puchar Polski Młodzików i Juniorów w Karate Kyokushin. Z z Giżyckiego Klubu Karate Kyokushin wystartowała 4 osobowa reprezentacja: Marek Adamczuk, Patryk Draguński, Adrian Cieślik oraz Weronika Sadowska.

Był to pierwszy start zawodników z Giżyckiego Klubu Karate Kyokushin na tak wysokiej rangi zawodach, w których udział wzięło 178 zawodników z 55 ośrodków. Najlepiej spisał się Cieślik Adrian, który zajął 3 miejsce w kategorii młodzik powyżej 70 kg. W pięknym stylu wygrał 2 walki eliminacyjne, a w trzeciej po wyrównanej walce uznał wyższość zawodnika z Koszalina. Do finałowej ósemki w kategorii kata młodzików, która była bardzo licznie obsadzona, dotarł również Adamczuk Marek, który ostatecznie zajął 6 miejsce.

Tym razem szczęście nie dopisało Draguńskiemu Patrykowi, który po bardzo dobrej walce i kontrowersyjnej decyzji sędziów musiał uznać zwycięstwo zawodnika z Jastrzębia. Dobre walki stoczyli też Sadowska Weronika i Adamczuk Marek, którym niestety nie udało się zwyciężyć. Sensei Zubowicz Sławomir -1 dan wszedł w skład komisji sędziowskiej, a sensei Graca Rafał – 1 dan był trenerem i sekundantem. Już 17 grudnia 2011 w Bartoszycach kolejne zawody, w których najprawdopodobniej wystąpią członkowie klubu.

Źródło: Informacja prasowa

Przeczytaj WYWIAD ze Sławomirem Zubowiczem z Giżyckiego Klubu Karate Kyokushin.