ŚWIEĆ SIĘ z Energą | Ogólnopolski finał zakończony. Kto wygrał?

Akcja specjalna ŚWIEĆ SIĘ z Energą
Fot. Agata Widzicka / Świetlną Stolicą Województwa Warmińsko-Mazurskiego zostało Braniewo
W pierwszym etapie plebiscytu Świetlną Stolicą Województwa Warmińsko-Mazurskiego zostało Braniewo. Teraz miasto reprezentuje nasz region w ogólnopolskim finale i ma szanse zdobyć główne nagrody o łącznej wartości 40 000 złotych. Będzie to sprzęt AGD dla potrzebujących oraz instalacja fotowoltaiczna dla wybranej jednostki użyteczności publicznej. Rozpoczął się także finał konkursu fotograficznego, który towarzyszy akcji. Patronem konkursu jest Energa z Grupy ORLEN.
Sprawdź wyniki
finału plebiscytu miast
Sprawdź wyniki finału
konkursu fotograficznego

__________________________

SPRAWDŹ WYNIKI w regionie
w plebiscycie miast
SPRAWDŹ WYNIKI w regionie
w konkursie fotograficznym

__________________________

Dla wielu z nas grudzień to najpiękniejszy czas w roku. W świątecznym okresie ulice naszych miast, galerie i sklepy, a także nasze domy, balkony i mieszkania rozświetla mnóstwo kolorowych światełek i lampek, które rozjaśniają mrok długich zimowych wieczorów. W większości miast w Polsce nie tylko staje miejska choinka, lecz także ulice ozdabiane są specjalnie projektowanymi instalacjami i świetlnymi ozdobami, które tworzą magiczny klimat i umilają rzeczywistość przechodniom. Rozświetlone parki, ozdobione budynki - iluminacje stają się miejską atrakcją i przyciągają oglądających.

Wielki plebiscyt miast

Już od trzynastu lat najpiękniejsze świąteczne iluminacje polskich miast nagradza Grupa ENERGA - jeden z największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. W wielkim plebiscycie ŚWIEĆ SIĘ z ENERGĄ, głosami mieszkańców wszystkich województw, przyznawany jest tytuł Świetlnej Stolicy Polski. W tym roku w naszym regionie patronem XIII edycji akcji ponownie będzie serwis www.naszemiasto.pl.

- Naszej akcji przyświecają dwa główne cele - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. - Po pierwsze to jest sposób, w jaki mieszkańcy miast mogą docenić upiększanie przestrzeni publicznej. Jednocześnie jest to motywacja do ozdabiania świetlnymi iluminacjami ulic, kamienic oraz placów. Drugim celem jest charytatywne wsparcie lokalnych społeczności. W tej edycji akcji w ramach nagród Energa przekaże do miast-laureatów plebiscytu, sprzęt AGD o łącznej wartości 200 000 złotych, który trafi do najbardziej potrzebujących. Plebiscyt miast to także doskonały sposób na promocję miejscowości. Akcja pobudza lokalny patriotyzm i jednoczy mieszkańców.

Półtora miliona złotych
pomocy od Energi

W poprzednich edycjach do miast, które były laureatami plebiscytu, trafiła pomoc od Energi o łącznej wartości prawie półtora miliona złotych.

– Poprzez akcję „Świeć się z Energą” od wielu lat staramy się umacniać nasze więzi z mieszkańcami zarówno dużych miast jak i mniejszych miejscowości. Nasz projekt łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Jak pokazują kolejne edycje, potrzeba pomagania jest ogromna – co roku w zabawie biorą udział tysiące internautów praktycznie z każdego zakątka Polski – mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes zarządu Energi SA ds. komunikacji.

Co roku nagrodami w akcji jest energooszczędny sprzęt AGD. Jest on przekazywany samorządom, które kierują go do potrzebujących - np. ośrodków pomocy społecznej, domów dziecka, placówek edukacyjnych i opiekuńczych, a także do mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Przekazywany sprzęt nie tylko ułatwia codzienne życie, lecz także pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej i wody przez co przyczynia się do dbałości o środowisko naturalne.

KLIKNIJ i zobacz laureatów
poprzednich edycji akcji
Nagrody dodatkowe
od spółek Energi

W tym roku pula nagród została jednak powiększona o produkty spółek z Grupy Energa. W ramach głównej nagrody dla miasta, które zwycięży w ogólnopolskim finale plebiscytu, spółka Energa Obrót wykona instalację fotowoltaiczną o wartości 25 000 złotych dla wybranej jednostki użyteczności publicznej (np. domu dziecka).

Z kolei nagrodami dla wszystkich 16 miast, które zwyciężą w pierwszym, wojewódzkim etapie głosowania spółka Energa Oświetlenie przygotowała dezynfekujące powietrze lampy UV-C.

KLIKNIJ i czytaj
o nagrodach od spółek Energi
Wybierzemy najpiękniejsze
świąteczne zdjęcia

W akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energę nagradzane są nie tylko miasta. Co roku towarzyszy jej konkurs fotograficzny, w którym może wziąć udział każdy.

- Świąteczny okres to czas, w który co roku robimy mnóstwo zdjęć - mówi Lidia Popiel, słynna polska fotografka i przewodnicząca jury konkursu. - Nic dziwnego, bo wtedy jest tak wiele okazji, aby uchwycić magiczny klimat, wyjątkowe światło, uwiecznić emocje. Poprzednie edycje konkursu odkryły setki wspaniałych zdjęć wykonanych zarówno przez oddanych pasjonatów jak i amatorów fotografii. Liczymy, że podobnie będzie także w tym roku.

SPRAWDŹ WYNIKI w regionie
w konkursie fotograficznym

Zdjęcia do konkursu można było przesyłać w pięciu kategoriach tematycznych:

 • Moje miasto
 • Mój dom
 • Moi bliscy
 • Moja iluminacja
 • Moja ulubiona szopka

Każda osoba mogłaprzesłać dowolną liczbę zgłoszeń konkursowych. Laureaci nagrody publiczności zostali wybrani w bezpłatnym głosowaniu spośród autorów wszystkich przesłanych zgłoszeń konkursowych. Niezależnie nagrody w każdej kategorii tematycznej konkursu przyzna kapituła pod przewodnictwem Lidii Popiel.

Dwa etapy
plebiscytu i konkursu

Zarówno Plebiscyt Miast, jak i konkurs fotograficzny zostaną przeprowadzone w dwóch etapach. Najpiękniej rozświetlone na święta miasta i najpiękniejsze zdjęcia najpierw zostaną wybrane w bezpłatnym głosowaniu osobno w każdym województwie. Następnie miasta, które zwyciężą w regionach oraz autorzy trzech konkursowych zgłoszeń, które w regionach zdobędą najwięcej głosów, awansują do ogólnopolskiego finału, w którym w Plebiscycie Miast zostanie przyznany tytuł Świetlna Stolica Polski, a w konkursie - tytuł Mistrz Świątecznej Fotografii.

Czekaja nagrody

Etap wojewódzki

Miasto, które w pierwszym, wojewódzkim etapie Plebiscytu Miast zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrody o łącznej wartości 10 000 złotych:

 • sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym
 • lampę wirusobójczą UV-C od spółki Energa Oświetlenie
 • awans do ogólnopolskiego finału Plebiscytu Miast

Autor zgłoszenia konkursowego, które w pierwszym, wojewódzkim etapie konkursu fotograficznego zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 300 zł
 • awans do ogólnopolskiego finału konkursu fotograficznego

Autorzy zgłoszeń konkursowych, które w pierwszym, wojewódzkim etapie konkursu fotograficznego zajmą drugie i trzecie miejsce w województwie otrzymają:

 • bony na sprzęt RTV/AGD o wartości 200 zł i 100 zł odpowiednio za drugie i trzecie miejsce
 • awans do ogólnopolskiego finału konkursu fotograficznego

Finał ogólnopolski


Miasto, które w ogólnopolskim finale Plebiscytu Miast zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrody o łącznej wartości 40 000 złotych:

 • tytuł Świetlnej Stolicy Polski 2021
 • instalację fotowoltaiczną o wartości 25 000 złotych, która zostanie zrealizowana przez Energę Obrót we wskazanej instytucji użyteczności publicznej
 • sprzęt AGD, który zostanie przekazany najbardziej potrzebującym

Autor zgłoszenia konkursowego, które w ogólnopolskim finale konkursu fotograficznego zdobędzie najwięcej głosów otrzyma:

 • tytuł Zwycięzcy Plebiscytu Świątecznych Zdjęć
 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 3 000 zł

Autorzy zgłoszeń konkursowych, które w ogólnopolskim finale konkursu fotograficznego zajmą drugie i trzecie miejsce w województwie otrzymają:

 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 2 000 zł i 1 000 zł odpowiednio za drugie i trzecie miejsce

Autor zdjęcia, któremu kapituła konkursu fotograficznego przyzna nagrodę Grand Prix otrzyma:

 • tytuł Mistrza Świątecznej Fotografii
 • bon na sprzęt RTV/AGD o wartości 3 000 zł

Kapituła konkursu fotograficznego przyzna także pozostałym autorom zdjęć:

 • 5 bonów na sprzęt RTV/AGD o wartości 1 000 zł
 • 20 bonów na sprzęt RTV/AGD o wartości 500 zł
KLIKNIJ i poznaj
laureatów kapituły
Ważne terminy
 • Głosowanie w pierwszym, wojewódzkim etapie Plebiscytu Miast i konkursu fotograficznego rozpoczęło się w piątek, 10 grudnia i trwało do wtorku, 11 stycznia 2022 r. do godz. 12:00.
 • Do ogólnopolskiego finału Plebiscytu Miast awansuje miasto, które zdobędzie najwięcej głosów w naszym województwie.
 • Do ogólnopolskiego finału konkursu finału awansują autorzy trzech zgłoszeń konkursowych, które zdobędą najwięcej głosów w naszym województwie.
 • Głosowanie w ogólnopolskich finałach Plebiscytu Miast i konkursu fotograficznego , rozpoczną się w piątek, 14 stycznia i będą trwać do wtorku, 25 stycznia 2022 r. do godz. 12:00.
 • Wyniki głosowania zostaną ogłoszone w momencie jego zakończenia, natomiast ogłoszenie laureatów nagród przyznawanych w konkursie fotograficznym przez kapitułę odbędzie się w piątek, 28 stycznia.

__________

Informacji o akcji udziela:
Ewelina Żak
tel. 697 770 359
(pn-pt w godz. 9-15)
e-mail: [email protected]

Regulamin plebiscytu miast
Regulamin konkursu fotograficznego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: ŚWIEĆ SIĘ z Energą | Ogólnopolski finał zakończony. Kto wygrał? - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie