Taekwondo Olimpijskie to coś co lubię ...

Obecnie Ludowy Uczniowski Klub Sportowy (LUKS) „HIDORI” realizuje zadanie publiczne Powiatu Oleckiego pod nazwą „Taekwondo Olimpijskie to coś co lubię i trenuję dla satysfakcji i sprawdzenia siebie!”.

W ramach otrzymanej dotacji prowadzone są bezpłatne zajęcia sportowe dzieciom z mini elementami ćwiczeń Taekwondo oraz typowe treningi skierowane do młodzieży – mówi Dorota Miszczak, Prezes LUKS „HIDORI” – Sport jest często jedną z pasji dzieci i młodzieży. Poprzez tą dyscyplinę młode pokolenie uczy się pracy w zespole, „zdrowej” rywalizacji, wytrwałości i cierpliwości, a przede wszystkim aktywnie spędza swój wolny czas. Efektem działań klubu „HIDORI” jest integracja młodych ludzi oraz liczne sukcesy naszych podopiecznych w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Warto przypomnieć, że 13-14 maja 2011 r. została rozegrana trzecia edycja międzynarodowego turnieju juniorów i juniorów młodszych BYDGOSZCZ CUP 2011. W tym roku zawody zaliczono do rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Do rywalizacji przystąpiło 81 juniorów, 95 juniorów młodszych z Bośni i Hercegowiny, Litwy i 28 polskich klubów Taekwondo Olimpijskiego. Olecko reprezentowali także podopieczni Doroty i Tomasza Miszczak z LUKS „HIDORI”, którzy wywalczyli trzy medale.

W kategorii juniora młodszego złoty medal zdobyła Justyna Miszczak, uczennica Gimnazjum nr 1 w Olecku. Triumfowała w kategorii do 44 kg i pozostawiła za sobą mistrzynie Polski – opowiada Tomasz Miszczak, Sekretarz LUKS „HIDORI”. Srebro wywalczyła Zuzanna Murawska z Szkoły Podstawowej nr 1 w kategorii wagowej do 59 kg. Lepsza okazała się zawodniczka gospodarzy. Zaś w kategorii do 49 kg srebro zdobył Maurycy Miszczak z Szkoły Podstawowej nr 4 w Olecku. Maurycy w finale uległ zawodnikowi z Warszawy. Start należy uznać za bardzo udany, ponieważ zdobyliśmy punkty do rankingu i zrobiliśmy kolejny krok do wyjazdu na Mistrzostwa Europy.