Trzecia porażka Indykpolu AZS-u Olsztyn. Niemoc trwa.

Wojciech Szymaniak
Indykpol AZS Olsztyn
Siatkarze zespołu Indykpolu AZS Olsztyn doświadczyli trzeciej porażki, zamykając rok nieudanym starciem z PGE GiEK Skrą Bełchatów. W hali Urania przegrali 1:3 (w setach 28:26, 25:17, 25:17, 20:25).

Po nieudanym debiucie na nowej hali Urania, gdzie mimo prowadzenia 2:0 przegrali z Bogdanką LUK Lublin 2:3, siatkarze Olsztyna stawili czoła utytułowanej drużynie Bełchatowa. Pomimo aktualnej 11. lokaty w tabeli PlusLigi, goście z Bełchatowa udowodnili, że każdy punkt jest dla nich cenny.

Pierwszą partię zdominowali gospodarze, triumfując 28:26. Jednak Skra Bełchatów szybko odzyskała przewagę, wygrywając kolejne dwa sety 25:17. Ostatnia odsłona spotkania również padła łupem Bełchatowa, który triumfował 25:20.

Mecz zakończył się rezultatem 1:3 na korzyść PGE GiEK Skry Bełchatów (28:26, 17:25, 17:25, 20:25), pozostawiając siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn z trzecią porażką w ostatnich spotkaniach.

Indykpol AZS Olsztyn: Szymon Jakubiszak, Moritz Karlitzek, Cezary Sapiński, Alan Souza, Kamil Szymendera, Joshua Tuaniga – Kuba Hawryluk (libero) – Manuel Armoa, Karol Jankiewicz, Jakub Majchrzak, Nicolas Szerszeń.

PGE GiEK Skra Bełchatów: Adrian Aciobanitei, Dawid Konarski, Bartłomiej Lemański, Bartłomiej Lipiński, Grzegorz Łomacz, Mateusz Poręba – Benjamin Diez (libero) – Przemysław Kupka, Wiktor Nowak.