Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 17.09.2023: Olsztyn, 10.09-16.09.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Olsztyna

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.09 do 16.09.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 10.09 do 16.09.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztyna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 10.09 a 16.09.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „78. sezon artystyczny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej (wideo)”?

Przegląd tygodnia: Olsztyn, 17.09.2023. 10.09 - 16.09.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 78. sezon artystyczny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej (wideo)

Koncert rozpoczynający 78. sezon artystyczny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego. Janusz Szczepan Ciepliński – nowy Dyrektor Filharmonii w Olsztynie opowiada o bogatych planach koncertowych w najbliższych miesiącach.

📢 Chorągiew Wojska Polskiego wraca do Ostródy po latach (wideo)

Dzisiejsza uroczystość nadania chorągwi Wojska Polskiego żołnierzom 2-go batalionu czołgów, była momentem wyjątkowym. Oznacza to nie tylko obecność jednostki wojskowej, ale także symbolizuje tradycję, wierność, honor i męstwo, które są nieodłącznymi wartościami wymaganymi od polskich żołnierzy.

📢 Nowy sezon w Teatrze Lalek w Olsztynie (wideo)

Relacja z środowej Konferencji prasowej, na której Dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Andrzej Bartnikowski, opowiedział o planach w jubileuszowym, 70-tym sezonie. Przedstawił nowy harmonogram nadchodzących premier teatralnych. Repertuar zróżnicowany i ambitny, kierowany zarówno do dojrzałego widza, jak i tych najmłodszych.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 17.09.2023: 10.09-16.09.2023 Olsztyn: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olsztynie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jak zostać kuglarzem, trening na Plaży Miejskiej (wideo)

Relacja z środowego, otwartego treningu kuglarskiego, podczas którego przez dwie godziny można było żonglować rozkręcać poi, kije i flowersticki, śmigać na szczudłach i balansować na taśmach slackline. Sztuka nie łatwa, wymagająca wytrwałych treningów, ale efekty oszałamiające. Stąd duże zainteresowanie, młodszych i starszych uczestników warsztatów. Opowiada: Becia Kulajguk- wiceprezes Olsztyńskiego Teatru Ulicznego.

📢 W Olsztynie otwarto Biuro Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (wideo)

Olsztyn to drugie miasto po Poznaniu, w którym Polski Rząd otworzył regionalne biuro Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. PARP to bardzo ważna instytucja zarządzająca funduszami pochodzącymi z budżetu państwa i Unii Europejskiej, przeznaczonymi na wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw oraz rozwój zasobów ludzkich. Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na wsparcie biura PARP w Olsztynie, a dzięki działaniom jego pracowników, również w terenie. Będzie można korzystać z projektów edukacyjnych i promocyjnych, w co włączane mają być m.in. lokalne uczelnie.

📢 Opowieść o Mikołaju Koperniku w Zajezdni Trolejbusowej (wideo)

Relacja z niedzielnego (10.09) spotkania autorskiego Marcina Przewoźniaka, który opowiadał słuchaczom ciekawostki z życia i twórczości Mikołaja Kopernika. Podczas spotkania prowadzący
często wchodził w interakcje ze słuchaczami zachęcając ich do spontanicznych pytań i spostrzeżeń. Spotkanie odbyło się w ramach Olsztyńskich Tropów, a wstęp był bezpłatny.

📢 „Szukamy nowego TaJJgera”, projekt Dariusza Tigera Michalczewskiego i Joanny Jędrzejczyk (wideo)

Relacja z poniedziałkowej konferencji prasowej dotyczącej inauguracji projektu „Szukamy nowego TaJJgera” realizowanego przez Dariusza Tigera Michalczewskiego, Joannę Jędrzejczyk oraz Fundację Komandosi Życia i SOF Project Krzysztof Puwalski. Celem projektu, jest aktywizacja sportowa wychowanków z placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce. To dla nich, razem z Joanną Jędrzejczyk, najbardziej utytułowaną polska zawodniczką MMA, został stworzony projekt pod nazwą: Szukamy nowego TaJJgera!

📢 Dr. Zbigniew Purpurowicz zaprasza na bezpłatne badania prostaty w Szczytnie (wideo)

Dr. n. med. Zbigniew Purpurowicz, ceniony ordynator Oddziału Urologii Szpitala Miejskiego w Olsztynie, zaprasza mężczyzn na wyjątkowy cykl bezpłatnych badań prostaty, które można porównać do troski o cenny skarb życia. Najbliższa okazja do skorzystania z tych bezcennych badań odbędzie się już w najbliższą sobotę, 16 września 2023, w przychodni przy ul. Kolberga 8 w Szczytnie, w godzinach od 10:00 do 14:00.

📢 Kursy w Eranova, czyli roztańczony Olsztyn (wideo)

Relacja wideo z otwartych dni tanecznych w Eranova. Na uczestników czekały otwarte kursy tańca,
równolegle prowadzone zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników. Swoich sił można było
spróbować zarówno solo jak i w parze. Tej niedzieli każdy chętny mógł za darmo nauczyć się podstaw tańca.

📢 Apel ku czci strażaków poległych na służbie (wideo)

Relacja z poniedziałkowego, uroczystego apelu upamiętniającego poległych w akcji strażaków. Pod Pomnikiem został odśpiewany hymn Polski, złożono znicze oraz przemaszerowano wraz z sztandarami okolicznych jednostek straży pożarnej. W uroczystości uczestniczyły władze Olsztyna na czele z Prezydentem miasta oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

📢 Cyberpunk 2077 2.0 wyciśnie z mocnych komputerów ostatnie soki. „Sprawdźcie stabilność swoich systemów”. Zobacz wymagania sprzętowe

Cyberpunk 2077 już wkrótce otrzyma duży fabularny dodatek. Wraz z nim premierę będzie miała łatka, która sprawi, że gra będzie wyglądać i działać na najnowszych sprzętach jeszcze lepiej. Jedna z osób pracujących nad grą przestrzega, by przygotować swoje komputery przed premierą, aby uniknąć niemiłych niespodzianek. Sprawdź, czy twój komputer bez problemu uruchomi Cyberpunk 2077 w wersji 2.0.

📢 Festiwal literatury dla dzieci i młodzieży TROPY (wideo)

W Parku Centralnym oraz w Zajezdni trolejbusowej odbył się Festiwal literatury dla dzieci i młodzieży "Tropy" 2023. Za nami dwa dni emocjonujących wydarzeń. Na uczestników czekały warsztaty ilustratorskie, spotkania z zaproszonymi gośćmi, koncert, gry, a przede wszystkim książki. Młodzi ludzie zapoznali się z bogactwem grafiki książkowej, projektowali okładki i ilustracje do swych ulubionych pozycji. Mieli unikalną okazję spotkać się z autorami literatury dla dzieci.

📢 Narodowe czytanie Nad Niemnem w Olsztynie (wideo)

Odbyła się kolejna, rekordowa odsłona Narodowego Czytania. W całej Polsce i poza jej granicami zorganizowano ponad 5 tysięcy spotkań z książką. Również w Olsztynie miłośnicy literatury uczestniczyli w zbiorowym czytaniu. W tym roku lekturą były fragmenty "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Wydarzeniu towarzyszył konkurs literacki i koncert zespołu pod kierunkiem Mateusza Cwalińskiego.

📢 Szaleństwo na motodromie. Relacja z Cross Country w Ostródzie (wideo)

Zawody są rozgrywane w sobotę i niedzielę (9 i 10 września) na torze w Górce, za dawnym Autodromem. To obecnie jeden z najlepszych motodromów w Polsce. Dzięki swym walorom, ukształtowaniu terenu, pozwala, by Ostróda znów mogła gościć najlepszych zawodników. Zobaczmy relację wideo ze sportowych zmagań.

📢 Fotokonkurs Warmińskie Klimaty w Stawigudzie (wideo)

Relacja z ostatniego pleneru fotograficznego realizowanego w ramach przygotowań do XV edycji Fotokonkursu Warmińskie Klimaty. Wydarzenie odbyło się w Parku Miniatur Henryka Drajera w Stawigudzie.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto