Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy (Olsztyn, 8.11-14.11.2020), poznaj najważniejsze informacje z Olsztyna

Redakcja online
Redakcja online
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Olsztyna czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Olsztyna, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.11 a 14.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Największe bolączki Polaków na home office. Poznaj proste pomysły na uśmierzenie bólu”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Olsztyn od 8.11 do 14.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Największe bolączki Polaków na home office. Poznaj proste pomysły na uśmierzenie bólu

Co stanowi największe wyzwanie dla osób, którym polecono home office ze względu na pandemię? Co zrobić, żeby praca zdalna była lżejsza i przyjemniejsza? Podpowiadamy.

📢 Rząd myśli o zniesieniu części obostrzeń. Padły daty

Najwcześniej w połowie grudnia możemy spodziewać się zniesienia części obostrzeń obowiązujących dziś w Polsce. Zapowiedział to w piątek w rozmowie z radiem Zet profesor Andrzej Horban, szef doradców premiera ds. epidemii. Horban wyjaśnił, że będzie to możliwe dzięki temu, że wzrost liczby zakażeń w Polsce zatrzymał się.

📢 Dzieci i ich ulubione zabawki z całego świata: poruszające zdjęcia. Jak wygląda dzieciństwo w różnych krajach? Czasem słodko, czasem gorzko

Co dziecięce zabawki mówią o swoich właścicielach? Okazuje się, że bardzo wiele. Wyrażają nie tylko status majątkowy i pozycję społeczną rodziny, ale także pasje, fobie i ambicje - nie tylko dzieci, ale czasem także, a może przede wszystkim, rodziców. Oto niezwykły cykl portretów z całego globu, wykonanych przez włoskiego fotografa National Geographic, Gabriele Galimbertiego. Jak wygląda dzieciństwo w różnych zakątkach świata? Niekiedy niezwykle poruszająco.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 8.11-14.11.2020 Olsztyn: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Olsztynie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowe, nietypowe objawy koronawirusa: Niska temperatura ciała i ból oczu. Jak może jeszcze objawiać się COVID-19? Lista objawów rzadszych

Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?

📢 Kobiety w tych zawodach zarabiają gorzej niż mężczyźni. To dyskryminacja? Luka płacowa w Polsce na tle Europy i świata

Kobiety w Europie zarabiają średnio o 14,8 procent mniej niż mężczyźni. Polska na tle innych państw UE wypada całkiem przyzwoicie, choć wciąż do równości nam daleko. Jak wygląda luka płacowa w poszczególnych zawodach i krajach? Gender pay gap to problem obecny we wszystkich państwach członkowskich, a także poza granicami Europy. W których zawodach w Polsce różnica w wynagrodzeniach jest największa? Zobacz w galerii.

📢 Apteczka na czas pandemii COVID-19. Lista leków i środków medycznych, jakie warto mieć w domu

Jak dotąd łagodnie i umiarkowane przypadki COVID-19 podlegają domowemu leczeniu objawowemu za pomocą ogólnodostępnych leków wydawanych bez recepty. Jednak o ich obecność w domowej, pandemicznej apteczne warto zadbać już dziś, ponieważ będąc na kwarantannie lub izolacji domowej, nie będziemy mogli wyjść do apteki, by uzupełnić zapasy. Warto także zadbać o urządzenia, które pomogą kontrolować stan zdrowia. Ponieważ skonstruowanie listy niezbędnych rzeczy może wydawać się trudne, przedstawiamy spis leków i środków medycznych, w które warto zaopatrzyć pandemiczną apteczkę.

📢 Narodowa kwarantanna czy lockdown konkretnych województw? Te rejony kwalifikują się już do czarnej strefy

Lockdown w Polsce to ostateczność - zapewniał niedawno wicepremier Jarosław Gowin. Z obliczeń analityka Piotra Tarnowskiego wynika jednak, że narodowa kwarantanna może nastąpić niedługo. Już w pięciu województwach liczba zakażeń jest tak duża, że spełniają one kryteria wprowadzenia pełnego lockdownu. Szczegóły poniżej.

📢 Ogrzewanie mieszkania na koszt sąsiadów niedozwolone? Sąd Najwyższy zajął stanowisko

W budynkach wielorodzinnych kością niezgody staje się często kwestia zakręcania grzejników. Jedną z takich spraw zajął się Sąd Najwyższy.

📢 Poruszająca relacja z krematorium i zakładu pogrzebowego w Pińczowie: Kostnice są pełne, nasz piec pracował dziś do godziny 5 nad ranem FILM

Ciało spala się przez półtorej godziny, ale kości nie da się spopielić, dlatego mieli się je w specjalnym młynku. Leszek Ostrowiecki, właściciel zakładu pogrzebowego oraz krematorium w Pińczowie zdradza, jak wygląda proces kremacji i przyznaje, że chociaż „pracuje ze zmarłymi" od 31 lat to tak dużej umieralności jak w ostatnich tygodniach jeszcze nie było. - Obecnie kostnice szpitalne są pełne, a nasze krematorium pracuje do godziny 5 nad ranem, bo mamy tak dużo ciał do kremacji. Nie mnie oceniać, czy przyczyną zgonów jest koronawirus czy inne choroby, ale przy większości ciał faktycznie jest informacja, że osoba ta była zakażona - mówi.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto