Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

V LO w Olsztynie z nowoczesną halą sportową po modernizacji

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
V Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie może teraz pochwalić się odnowioną, pełnowymiarową halą sportową, stając się jedyną szkołą ponadpodstawową w stolicy Warmii i Mazur z tak nowoczesnym obiektem. Po trzymiesięcznej modernizacji, której koszt wyniósł ponad 722 tys. złotych, hala przy ul. Krasickiego zyskała nowoczesny wygląd i funkcjonalność.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podkreślił, że kompleksowa wymiana starego parkietu na profesjonalną wykładzinę sportową z certyfikatami międzynarodowych federacji sportowych była jednym z najważniejszych zadań realizowanych w ramach modernizacji. Nowa nawierzchnia, umieszczona na specjalnych legarach, zapewnia dodatkową elastyczność, co przekłada się na mniejsze obciążenie stawów osób ćwiczących.

Dyrektorka V LO, Anna Struk, podkreśliła, że podczas modernizacji wymienione zostały również inne istotne elementy hali, takie jak energooszczędne oświetlenie, nagłośnienie, stolarka drzwiowa, a także naprawiony dach. Dodatkowo zakupiono nowe siatki, podwieszane kosze, osłony przeciwuderzeniowe na słupy, a ściany zostały odświeżone malowaniem.

Całkowity koszt modernizacji został sfinansowany ze środków samorządu Olsztyna (484 tys. zł) oraz dofinansowania z programu Sportowa Polska, pochodzącego z Funduszu Rozwoju Kultury Ministerstwa Sportu i Turystyki (238 tys. zł). Nowa hala sportowa będzie służyć nie tylko uczniom V LO, ale także lokalnym klubom sportowym oraz społeczności lokalnej.

Dodatkowo, w listopadzie, do użytku została oddana również wyremontowana sala sportowa Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Żołnierskiej, co stanowi kolejny krok w kierunku poprawy infrastruktury sportowej w Olsztynie.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: V LO w Olsztynie z nowoczesną halą sportową po modernizacji - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto