Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wicepremier Jacek Sasin: Programy rządowe ożywiają gospodarkę Warmii i Mazur

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 16 lat
Wczoraj, w Fromborku, wicepremier polskiego rządu i minister Aktywów Państwowych, Jacek Sasin, wziął udział w konferencji prasowej, podczas której podkreślił znaczące zmiany, jakie zaszły na terenie Warmii i Mazur od czasu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Minister Sasin podkreślił, że kiedyś to obszar ten zmagał się z ogromnym bezrobociem i emigracją ludności w poszukiwaniu pracy.

Przed laty, Warmia i Mazury borykały się z bezrobociem na poziomie ponad 30%, co skutkowało masowym wyjazdem mieszkańców w poszukiwaniu lepszych perspektyw życiowych. Minister Sasin zaznaczył, że państwo polskie wówczas pozostawało obojętne wobec trudności, z jakimi zmagała się ta kraina.

Jednakże, według ministra Sasina, ta sytuacja znacząco uległa zmianie podczas rządów PiS. Programy rządowe, które skupiają się na ożywieniu gospodarki tego regionu, dopłaty oraz programy społeczne, stały się kluczowymi elementami, które przyczyniły się do odzyskania godności i poprawy sytuacji mieszkańców Warmii i Mazur.

Programy rządowe przyczyniły się do tworzenia nowych miejsc pracy oraz wspierały rozwijające się przedsiębiorstwa na tym terenie. Dofinansowania i pomoc społeczna pomogły rodzinom w trudnej sytuacji ekonomicznej. Dzięki tym inicjatywom region ten mógł się rozwijać, a jego mieszkańcy mieli możliwość pozostania w swoich rodzinnych miejscowościach.

Minister Jacek Sasin podsumował, że zmiany na Warmii i Mazurach dowodzą, że odpowiednio zaplanowane i wdrożone programy rządowe mogą pozytywnie wpływać na rozwój regionów i poprawę jakości życia mieszkańców. Wicepremier wyraził nadzieję, że ta tendencja będzie się utrzymywać i przyczyni się do dalszego wzrostu tej malowniczej części Polski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wicepremier Jacek Sasin: Programy rządowe ożywiają gospodarkę Warmii i Mazur - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto