Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w Spychowie [ZDJĘCIA]

Robert Orzechowski
Mazurski Konkurs Sygnalistów
Mazurski Konkurs Sygnalistów URSZULA NADOLNA, NADLEŚNICTWO SPYCHOWO
W Spychowie odbył się XII Mazurski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. W konkursie wystartowała rekordowa liczba uczestników.

Mazurski Konkurs Sygnalistów

Na tegoroczne spotkanie przybyło z całej Polski 150-ciu sygnalistów zgrupowanych w 20 zespołach lub grających indywidualnie. Nie zawiodła też publiczność, która wypełniła spychowski amfiteatr (część widzów przypłynęła do Spychowa kajakami).

– Jak zawsze konkursowi w Spychowie towarzyszy fantastyczna atmosfera i wysoki poziom samej rywalizacji – ocenił Maciej Strawa, prezes Klubu Sygnalistów Myśliwskich.

Po trwających dwa dni przesłuchaniach okazało się, że w kategorii muzyki myśliwskiej zwyciężył zespół "Trębacze Leśnych Bór" ze Szczecinka a w kategorii sygnałów myśliwskich zespół "Leśna Brać" z Nadleśnictw Spychowo i Strzałowo - czyli gospodarze konkursu. Solowo zwyciężył kierownik tego zespołu Adam Jażdżewski. Nie było to zaskoczeniem ponieważ nasi miejscowi sygnaliści w czerwcu tego roku zdobyli najwyższą w Polce nagrodę: Róg Wojskiego. Jeśli wszystko dobrze się ułoży będą reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy, które odbędą się jesienią w Czechach.

Główną część imprezy odbywającą się w amfiteatrze w Spychowie poprowadzili gospodarze: Krzysztof Krasula, nadleśniczy Nadleśnictwa Spychowo oraz Marek Michniewicz, prezes Spychowskiego Bractwa Strzeleckiego. Finał i koncert galowy swoją obecnością zaszczycili m.in. poseł Urszula Pasławska, poseł Jerzy Antoni Gosiewski i Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Tradycyjnie konkursowi towarzyszyła aukcja obrazów oraz otwarcie wystawy malarstwa z Leśnego Pleneru Malarskiego, który odbył się w lipcu w Spychowie a elementem urozmaicającym występy sygnalistów był recital Kai Wasilewskiej z zespołem.

Wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością wśród turystów i mieszkańców Spychowa, na których czekały dodatkowe atrakcje: Wioska indiańska Biegnącego Wilka z Republiki Ściborskiej rozbita nad brzegiem jeziora Spychowskiego. Warsztaty artystyczne: rzeźbiarskie, malarskie, decoupage, kaletnicze, wyplatania kwiatów z bibuły oraz stoisko edukacji przyrodniczej.

Jeśli ktoś nie zrobił sobie pamiątki samodzielnie podczas warsztatów mógł ją nabyć na stoiskach z myśliwską biżuterią.

Patronem konkursu, który już od 12 lat odbywa się w Spychowie jest Tomek Napiórkowski, który był sygnalistą grającym w zespole działającym przy Nadleśnictwie Spychowo. Tomek, uczeń Technikum Leśnego w Rucianem-Nidzie zginął tragicznie 13 lat temu. Podczas tegorocznego konkursu na scenie kwiaty odebrała mama patrona spychowskiego konkursu.
źródło: www.olsztyn.lasy.gov.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto