Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Zachowaj bezpieczny odstęp na drodze z wideorejestratorami Mio

Materiał Partnera Zewnętrznego
W trudnych warunkach atmosferycznych z jakimi często borykamy się zimą warto pamiętać na drodze o zachowaniu bezpiecznego odstępu między samochodami. W takich sytuacjach mogą z pomocą przyjść urządzenia z systemem ostrzeżeń przed kolizją z pojazdem poprzedzającym (FCWS) oraz asystentem pasa ruchu (LDWS). Pełna gama tych funkcji pod nazwą ADAS została dodana jako kolejna funkcjonalność w wybranych wideorejestratorach Mio.

Wraz z końcem ubiegłego roku trzy wideorejestratory Mio wyposażone w zaawansowany system bezpieczeństwa kierowcy ADAS (Advanced Driver Asistance System), Mio MiVue 618, MiVue 688 oraz MiVue 698D otrzymały darmową aktualizację, dostępną na stronach serwisowych marki. Wraz z nią uruchomiony został system antykolizyjny FCWS, który dołączył do obecnego już asystenta pasa ruchu (LDWS).

Trzy wideorejestratory marki Mio, MiVue 618, MiVue 688 i MiVue 698 D wyróżniają się na rynku tego typu urządzeń poprzez wyposażenie ich w zaawansowane rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa jazdy. Pomagają one zachować kierowcy czujność na drodze i są dodatkowym bezpiecznikiem dla prowadzącego w momencie dynamicznej zmiany warunków na drodze.

Do tych rozwiązań zalicza się po pierwsze system ostrzeżeń przed zmianą pasa ruchu, LDWS (Line Departure Warning System). Po prostej kalibracji wideorejestrator wykrywa białe linie pasów na drodze. Następnie, gdy pojazd opuszcza obecny pas ruchu, kierowca otrzymuje ostrzeżenie o manewrze.

Ten sam proces kalibracji pozwala uruchomić system ostrzeżeń przed kolizją z pojazdem poprzedzającym, FCWS (Front Collision Warning System). Dzięki algorytmowi rozpoznawania pojazdów, wyznaczeniu dla kamery linii horyzontu oraz linii maski samochodu kamera dokonuje obliczeń odległość samochodu przed obiektywem i zmian jego prędkości. Na podstawie tych danych otrzymujemy ostrzeżenia ułatwiające reakcję w przypadku nieoczekiwanej zmiany sytuacji na drodze.

Odpowiednie ustawienia pozwalają także sprawić, że wideorejestrator Mio przypomina o włączeniu świateł w samochodzie. Aby nie zapomnieć o przerwach w trakcie długich podróży można ustawić czas, po jakim alarm zmęczenia kierowcy przypomni o potrzebnie postoju. Kamerom Mio można powierzyć nawet monitorowanie ekonomicznej jazdy włączając tryb eco. Na podstawie analizy prędkości i częstości jej zmian urządzenie informuje kierowcę orientacyjnej jak oszczędny jest jego obecny styl prowadzenia. Dzieje się to za pomocą ikony w postaci listka widocznego na ekranie. Im jej kolor bardziej zbliżony do zielonego, tym spokojniej jedziemy.

Aktualizacja jest darmowa dla wszystkich posiadaczy wskazanych wideorejestratorów. Można ją pobrać na stronie serwisowej Mio: www.service.mio.com.

Źródło: **

www.conowego.pl

**

od 7 lat
Wideo

Igor Polak, Najpopularniejszy Talent 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto