Zawisza Bydgoszcz gromi Stomil. Sroga lekcja beniaminka

Red.
Artur Szczepański
Nie tak wyobrażali sobie niedzielnie spotkanie fani Stomilu Olsztyn. Beniaminek 1. ligi nie postawił żadnego oporu faworyzowanemu Zawiszy, przegrywając na własnym boisku aż 0:5!

W meczu Stomilu z Zawiszą działo się wiele, jednak przed niedzielnym spotkaniem olsztyńscy kibice na pewno nie spodziewali się, aż tak słabej postawy swoich piłkarzy.

Tylko przez kilka pierwszych minut zawodnicy Stomilu stawiali opór rywalom. Skonstruowali dwie ciekawe akcje, jedną z nich zmarnował Łukasz Suchocki. Zawodnik Stomilu zdecydował się na strzał zza pola karnego, który trafił wprost w ręce bramkarza gości. Kolejną składną akcję podopieczni Zbigniewa Kaczmarka przeprowadzili dwie minuty później. Tunkiewicz zagrał prostopadłą piłkę do Suchockiego, jednak skrzydłowy Stomilu przegrał pojedynek biegowy z Piotrem Petaszem.

W 13. minucie Adrian Błąd dostał dobrą piłkę z prawej strony i niepilnowany oddał strzał, który jeszcze obronił bramkarz Stomilu Tomasz Ptak. Jednak piłkarz Zawiszy zachował czujność i skierował odbitą piłkę do bramki.

10 minut później Zawisza wykonywał rzut rożny. Obrona Stomilu kolejny raz zaspała i Daniel Mąka pewnym strzałem nie dał szans Ptakowi. Warto odnotować dobrą formę, którą zaprezentował Adrian Błąd. Zawodnik Zawiszy był bardzo aktywny, celnie podawał i kreował grę zespołu trenera Szatałowa.

Kolejny cios Stomil otrzymał w 28 minucie. Tomasz Chałas dostał prostopadłe podanie z głębi pola, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem po ziemi w długi róg pokonał Ptaka. Ostatnie minuty pierwszej połowy to oczekiwanie piłkarzy obu drużyn na przerwę, piłka krążyła głównie w środku pola.

Od początku drugiej połowy Stomil próbował zdobyć bramkę, m.in. strzelał głową Świderski, jednak piłka poszybowała obok słupka. Bezradna w tym meczu linia defensywna Stomilu po raz kolejny dała się oszukać Chałasowi. Tym razem były zawodnik Olimpii Elbląg uderzył z około 10 metrów, a wyciągnięty jak struna Tomasz Ptak nie dał rady dosięgnąć piłki.