Zwycięstwo Legii Warszawa nad Mazurem Ełk 6:0

Piotr Stępiński
Przerwę w rozgrywkach Ekstraklasy Legia Warszawa spędziła w Ełku. Ekipa odwiedziła Mazury aby spokojnie potrenować i odbudować się po ostatnich porażkach.

Piłkarze z Warszawy odbyli kilka treningów na stadionie miejskim w Ełku. Trener Maciej Skorża jest zadowolony z efektów wykonanej pracy. Główny nacisk został położony na taktykę, doskonalenie gry w ataku pozycyjnym i rozgrywanie stałych fragmentów gry. Sportowcy podbudowali się także psychicznie, co było im bardzo potrzebne.

Istotnym punktem zgrupowania był mecz kontrolny z III-ligowym Mazurem Ełk. Przez większość czasu mecz toczył się na połowie Mazura. Mimo że Legia nie pokazała piłki z najwyższej półki, a na pierwszą bramkę trzeba było czekać 30 minut, to warszawski zespół wygrał 6:0. Gole zdobyli: Ivica Vrdoljak, Bruno Mezenga (dwie), Michał Efir (dwie) i Manu.

Dla Mazura była to niecodzienna okazja obserwacji gry drużyny z najwyższej klasy. Trener Mazura Ełk Janusz Limberger ma nadzieję, że ta lekcja zaprocentuje w przyszłości.

Po zakończeniu meczu piłkarze obu zespołów otrzymali dukaty mazurskie.