Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ankieta PAP Olsztyn: Szewczyk: największym wyzwaniem odbudowa dialogu z mieszkańcami

Mateusz Bagieński
Mateusz Bagieński
fot. Portal Samorządowy
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Olsztyna Robert Szewczyk uważa, że najważniejszą kwestią jest odbudowanie dialogu społecznego między władzą a mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi.

Największym wyzwaniem odbudowa dialogu z mieszkańcami

PAP: Jakie jest pana zdaniem największe wyzwanie, przed którym stoi Olsztyn?

R.S.: W naszym mieście musimy odbudować dialog społeczny między mieszkańcami a urzędnikami; między administracją a organizacjami pozarządowymi i wszystkimi, którzy chcą być aktywni. Musimy na nowo zbudować przestrzenie do rozmowy, wzbudzić dyskusje o mieście, musimy konsultować najważniejsze decyzje. To pozwoli odbudować zaufanie i zaangażować mieszkańców we współdecydowanie o naszym mieście. To będzie podstawą do tego, żeby rozwiązywać wszystkie inne problemy Olsztyna.

PAP: Jakie jest pana hasło wyborcze?

R.S.: Moje hasło wyborcze to "Pewna przyszłość". Chciałbym na nie patrzeć na wielu płaszczyznach, ale przede wszystkim chcę w nim podkreślić, że jestem osobą, która ma duże doświadczenie samorządowe, która wie, jak zarządzać miastem, jestem do tego dobrze przygotowany. Z drugiej strony to hasło nawiązywać ma do tego, że ja i cała moja rodzina, od pokoleń jesteśmy związani z Olsztynem. Moi dziadkowie są z Olsztyna, rodzice, chcę, żeby i moje dzieci też mieszkały w Olsztynie.

PAP: Jaka będzie pana pierwsza decyzja po zaprzysiężeniu na urząd prezydenta Olsztyna?

R.S.: To raczej będzie pakiet pierwszych decyzji. Musimy zbudować sprawny aparat administracyjny w naszym mieście. On teraz jest, ale musimy na nowo go zbudować.

PAP: Jak pogodzić strategię rozwoju Olsztyna jako "miasta ogrodu" z koniecznością przyciągnięcia inwestorów, którzy stworzą miejsca pracy?

R.S.: Olsztyn ma wszystkie atuty, by stać się miastem atrakcyjnym dla inwestorów. Możemy ściągać przemysł, który nie jest uciążliwy dla środowiska, czyli połączyć ekonomię z ekologią. Mamy wszystkie możliwości i walory, by przyciągać branże wysokich technologii, branże, które nie wymagają wielkich inwestycji przemysłowych. Całe nasze województwo inwestuje w branżę medyczną, budujemy park przemysłowy - to są takie aspekty działania, które nie obciążają naszego środowiska naturalnego. Największym atutem Olsztyna jest środowisko naturalne. Ludzie to doceniają, wiemy, że przyjeżdżają mieszkać do nas pracownicy, którzy zdalnie pracują dla całego świata. Wiele biznesów dziś wymaga tylko światłowodu i dobrego miejsca do życia, miasta, które daje wysoką jakość życia, atrakcyjnego dla mieszkańców, z dobrą edukacją, z dobrą ofertą kulturalną, sportową.

Robert Szewczyk jest przewodniczącym Rady Miasta Olsztyna, w poprzedniej kadencji samorządu był radnym. Pełni także funkcję dyrektora departamentu promocji w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie. Od wielu lat jest związany z Platformą Obywatelską.

Ankiety PAP przeprowadzone zostały wśród kandydatów na prezydentów wybranych miast.

7 kwietnia w walce o urząd prezydenta Olsztyna zmierzy się siedmioro kandydatów: Mirosław Arczak (KWW Wspólny Olsztyn), Bartosz Grucela (KKW Lewica), Czesław Jerzy Małkowski (KWW Czesława Jerzego Małkowskiego), Marcin Możdżonek (KWW M. Możdżonka - Lepszy Olsztyn), Monika Rogińska-Stanulewicz (KWW Trzecia Droga Olsztyn), Grzegorz Smoliński (KW PiS) i Robert Szewczyk (KKW KO).

Wszyscy odpowiedzieli na pytania PAP.

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto