Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Anne Applebaum jest żoną Radosława Sikorskiego. Zakochali się w sobie, gdy on był z inną. Poznaj historię miłości ministra i dziennikarki

Redakcja
Anne Applebaum i Radosław Sikorski świetnie się uzupełniają i rozumieją. Połączyła ich wspólna praca i są ze sobą od ponad 30 lat.
Anne Applebaum i Radosław Sikorski świetnie się uzupełniają i rozumieją. Połączyła ich wspólna praca i są ze sobą od ponad 30 lat. AKPA/Kurnikowski
Anne Applebaum i Radosław Sikorski są osobami publicznymi, jednak swoją prywatność i uczucie, jakie ich łączy starają się zachować tylko dla siebie. Są małżeństwem od ponad 30 lat. Początki ich relacji nie były łatwe. W momencie, kiedy między nimi zaiskrzyło, polityk był w związku z początkującą hollywoodzką aktorką. Poznaj historię miłości utalentowanej dziennikarki i twardo stąpającego po ziemi polityka.

Spis treści

Gdy się poznali, oboje mieli swój własny plan na życie. Przypadek sprawił, że Radosław Sikorski rozkochał w sobie jedną z najbardziej cenionych dziennikarek.

Jak poznali się Radosław Sikorski i Anne Applebaum?

Anne Applebaum w momencie poznania Radosława Sikorskiego była amerykańską korespondentką w Warszawie, a polityk na stałe mieszkał w Wielkiej Brytanii – wtedy był jeszcze dziennikarzem. Przyjechał do Polski wraz ze swoją ówczesną partnerką – Olivią Williams i pojawił się pod drzwiami Anne. Los sprawił, że oboje wybrali się w podróż do Kazimierza – starym polonezem ojca Sikorskiego. W czasie wycieczki pękła im opona. Umiejętność zmiany koła tak zaimponowała Applebaum, że mężczyzna zrobił na niej ogromne wrażenie:

– Radek bardzo fachowo zmienił koło. To zrobiło na mnie wrażenie, w mojej rodzinie nikt nie umiałby zmienić koła – wyznała w książce „Matka Polka” wywiadzie-rzece z Pawłem Potoroczynem żona polityka.

Po tej sytuacji oboje się nie wiedzieli przez jakiś czas, ale utrzymywali kontakt listowny. Ich drogi ponownie się zeszły w momencie upadku muru berlińskiego. Spotkali się, aby relacjonować wydarzenia, jakie wtedy zaistniały i jeszcze bardziej się do siebie zbliżyli.

Zaręczyny bez pierścionka i ślub w ogrodzie

Anne Applebaum wyjawiła kiedyś, że decyzja o ślubie była bardzo spontaniczna, a w związku z tym nie było formalnych zaręczyn.

– Nie było tego całego performance z pierścionkiem i w ogóle – zdradziła Anne w rozmowie z Potoroczynem.

Para stanęła na ślubnym kobiercu w 1992 roku, ceremonia odbyła się w ogrodzie.

– Ludzie się pobierają w różnych oryginalnych miejscach, na pustyni, w górach, na plaży, a ja miałam replikę z wesela moich rodziców w ich ogrodzie. Mama wyprodukowała całe to wesele, absolutnie wszystko było jej, począwszy od sukni, którą byłam zachwycona. (...) Mama ją miała, idąc do ślubu, jej siostra też, jeszcze pół roku temu moja kuzynka ją włożyła na swój ślub. Tylko moje siostry się uparły, że jej nie założą – mówiła Anne Applebaum na łamach „Matki Polki”.

Obecnie mieszkają w Chobielinie pod Bydgoszczą. Tam przed laty ojciec Sikorskiego kupił kompletnie zrujnowaną posiadłość. Remontowali ją prawie 15 lat. Rezydencja jest otoczona XIX-wiecznym parkiem o powierzchni 7,5 ha.

Anne Applebaum i Radosław Sikorski mają dwóch synów

Owocem związku Applebaum i Sikorskiego jest dwójka dzieci. Para ma dwóch synów – Aleksandra i Tadeusza. Jeden z nich urodził się w Londynie, a drugi w Warszawie. Oboje są świetnie wykształceni i zaradni życiowo – uczą się i zarabiają na własne potrzeby. Przy okazji wystąpienia w siedzibie ONZ Radosław Sikorski powiedział, że jeden z jego synów służy w armii USA:

– Chociaż jestem ministrem spraw zagranicznych Polski, to moja żona jest obywatelką USA, a jeden z naszych synów jest amerykańskim żołnierzem. Swoje serce i służbę oddaję Polsce, ale pragnę także dobrobytu Ameryki i takiej pewności siebie, która pozwoli jej dochować sojuszy.

Promocje w Reserved

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Anne Applebaum jest żoną Radosława Sikorskiego. Zakochali się w sobie, gdy on był z inną. Poznaj historię miłości ministra i dziennikarki - Strona Kobiet

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto