Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cudowny Medalik: Ślad boskiej miłości i Niepokalanej Opieki

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Dzisiaj, 27 listopada, wspominamy wyjątkowe wydarzenie, kiedy to siostra Katarzyna ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Paryżu, otrzymała od Matki Bożej polecenie wybicia i propagowania Cudownego Medalika. To niezwykłe narzędzie Bożego działania, które zrewolucjonizowało życie wielu, stając się symbolem nawróceń i uzdrowień.

Pierwsze 1.500 medalików pojawiło się w czerwcu 1832 roku, a ich niezwykłe skutki sprawiły, że ludzie ochrzcili je mianem "cudownych". W ciągu zaledwie pięciu lat rozprowadzono 5 milionów, a przez kolejne dziesięć - już 100 milionów. Tak wielkie uznanie zdobył, że biskupi we Francji zwrócili się do Papieża Piusa IX o ogłoszenie dogmatu Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej.

Cudowny Medalik: Ślad boskiej miłości i Niepokalanej Opieki
Wojciech Szymaniak

Inwokacja umieszczona na awersie medalika, "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy", odegrała kluczową rolę w ogłoszeniu w 1854 roku przez papieża bł. Piusa IX dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.

Cudowny Medalik: Ślad boskiej miłości i Niepokalanej Opieki
Wojciech Szymaniak

Św. Maksymilian, wielki propagator cudownego medalika, był świadkiem jego potężnego oddziaływania. Do dzisiaj, w klasztorze OO. Franciszkanów w Niepokalanowie, kontynuuje się tradycję wybijania tych wyjątkowych medalików, przypominając ludziom o Bożej miłości i Niepokalanej Opiece.

Cudowny Medalik: Ślad boskiej miłości i Niepokalanej Opieki
Wojciech Szymaniak

Cudowny Medalik pozostaje nie tylko symbolem wiary, ale także śladem łaski i boskiej obecności w życiu każdego, kto się do Niego ucieka. Niech to święto będzie dla nas czasem refleksji nad niezwykłością Matki Bożej i Jej matczyną troską, którą obdarza każdego, kto nosi ten Cudowny Medalik z pokorą i ufnością.

Dla chętnych zakupu medalika, podajemy stronę: Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Cudowny Medalik: Ślad boskiej miłości i Niepokalanej Opieki - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto