Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Historia Olsztyńskiego Radia w Książnicy Polskiej (WIDEO)

OPRAC.:
Wojciech Gawor
Wojciech Gawor
Wideo
od 16 lat
Polskie Radio Olsztyn, jest jedną z najbardziej wyjątkowych i wyróżniających się rozgłośni w całym kraju. Przez wszystkie lata funkcjonowania, przez Radio przewinęło się wielu wybitnych dziennikarzy, w tym Maryna Okęcka-Bromkowa. To jedyna dziennikarka olsztyńskiej rozgłośni, która znalazła się w Leksykonie Polskiego Radia i jedyna olsztynianka uhonorowana Złotym Mikrofonem Polskiego Radia. Kilkaset nagrań i audycji Maryny Okęckiej-Bromkowej znajduje się w Muzeum Narodowym, także w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej, czy Uniwersytetu Warszawskiego. Prelekcja „Kresowianka z misją. “Życie i twórczość Maryny Okęckiej-Bromkowej” przybliżyła dzieje Polskiego Radia i twórczość tej wybitnej dziennikarki.
Historia Olsztyńskiego Radia
Polska Press

Polskie Radio Olsztyn: Wyjątkowa Rozgłośnia z Wybitnymi Dziennikarzami

Polskie Radio Olsztyn, jedna z najbardziej wyjątkowych i wyróżniających się rozgłośni w całym kraju, ma bogatą historię pełną wybitnych dziennikarzy. Przez lata swojego funkcjonowania, stacja ta stała się domem dla wielu utalentowanych osób, które przyczyniły się do jej sukcesu.

Maryna Okęcka-Bromkowa: Dziennikarka z Misją

Jedną z najbardziej znaczących postaci w historii Polskiego Radia Olsztyn jest Maryna Okęcka-Bromkowa. Urodzona 26 czerwca 1922 roku w Uściługu, Okęcka-Bromkowa była nie tylko dziennikarką, ale także literatką i folklorystką. Jej wkład w dziedzinę dziennikarstwa był tak znaczący, że znalazła się w Leksykonie Polskiego Radia.
Okęcka-Bromkowa jest jedyną dziennikarką olsztyńskiej rozgłośni, która została uhonorowana Złotym Mikrofonem Polskiego Radia. Złoty Mikrofon to nagroda Polskiego Radia przyznawana od 1969 roku osobom, których działanie przyczynia się do utrzymania wysokiego poziomu, rozwoju i popularyzacji radia publicznego.

Bogactwo Nagrań

Kilkaset nagrań i audycji Maryny Okęckiej-Bromkowej znajduje się w Muzeum Narodowym, a także w zbiorach Biblioteki Jagiellońskiej i Uniwersytetu Warszawskiego45. Te nagrania są nie tylko cennym zasobem dla historyków i badaczy, ale także świadectwem niezwykłego talentu i pasji Okęckiej-Bromkowej.

Kresowianka z Misją

Prelekcja „Kresowianka z misją. Życie i twórczość Maryny Okęckiej-Bromkowej” przybliżyła dzieje Polskiego Radia i twórczość tej wybitnej dziennikarki. Ta prelekcja to hołd dla niezwykłego życia i kariery Okęckiej-Bromkowej, a także dla jej nieocenionego wkładu w Polskie Radio Olsztyn.

Wielka historia

Polskie Radio Olsztyn to nie tylko rozgłośnia radiowa, ale także miejsce, gdzie wielu wybitnych dziennikarzy, takich jak Maryna Okęcka-Bromkowa, mogło rozwijać swoje talenty i przyczyniać się do kultury i społeczności. Dzięki swojej niezwykłej historii i nieustannemu dążeniu do doskonałości, Polskie Radio Olsztyn zasługuje na miano jednej z najbardziej wyjątkowych i wyróżniających się rozgłośni w całym kraju.

Historia Olsztyńskiego Radia
Polska Press

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto