Indykpol AZS Olsztyn pokonał AZS Politechnikę Warszawską 3:0 [ZDJĘCIA]

Robert Orzechowski
AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 0:3
AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 fot. Sylwia Dąbrowa
Indykpol AZS Olsztyn pokonał na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawską 3:0. Najlepszym graczem meczu został środkowy Indykpolu Miłosz Zniszczoł.

Jak zwykle były emocje, a mecz wyrównany. Ale też jak w ostatnim czasie, AZS Politechnika Warszawska przegrała mecz. Tym razem u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3.

W listopadzie w Olsztynie 3:1 wygrała Politechnika. Od tamtego czasu w zespole z Mazur doszło do zmiany trenera. Krzysztofa Stelmacha zastąpił były asystent Andrei Anastasiego w kadrze, Andrea Gardini. Wprawdzie zespół zaczął grać lepiej, ale wciąż jest w dolnej części tabeli PlusLigi. Zajmuje 11. miejsce i nie ma już szans na awans do fazy play-off.

Co innego Politechnika. Warunek jest jednak jeden - musi wygrywać. We wtorek w Arenie Ursynów była na to idealna okazja. Młody zespół Bednaruka robi co może, ale w starciu z bardziej doświadczonymi rywalami nie zawsze udaje się zdobyć punkty. Tym razem było blisko. Zwłaszcza patrząc na dwa pierwsze sety, w których trener skutecznie eliminował najsłabsze ogniwa.

W pierwszej partii był nim Artur Szalpuk. Zastąpił go Jakub Radomski i o mały włos, a Politechnika by wygrała. Przegrała jednak 25:27. Z kolei w drugim secie przy stanie 12:16 Bednaruk zmienił rozgrywającego. 36-letniego Piotra Lipińskiego zastąpił 19-letni Krzysztof Bieńkowski. Był to strzał w dziesiątkę, bo gospodarze doprowadzili do remisu. Końcówka znów jednak należała do zespołu Gardiniego, który wygrał 25:22.

Trzecia partia była wyrównana tylko do pierwszej przerwy technicznej. Po niej AZS Olsztyn odskoczył na pięć punktów, a zmiany Bednaruka nie przyniosły podobnego efektu jak w poprzednich partiach. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla gości.

Siatkarzom Politechniki nie udało się więc przełamać złej passy. Przegrali szósty mecz z rzędu w lidze, a siódmy, biorąc pod uwagę rywalizację w Pucharze Polski. Do końca fazy zasadniczej zostały trzy kolejki. Ekipa Bednaruka zagra z MKS Banimeksem Będzin (6.02 na wyjeździe), Cerradem Czarnymi Radom (13.02 na wyjeździe) i Lotosem Treflem Gdańsk (21.02 u siebie). Do ósmego w tabeli zespołu z Radomia brakuje jej sześciu punktów.
AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (25:27, 22:25, 18:25).

Więcej o sporcie na stronie: Sport z warmińsko-mazurskiego