Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jubileuszowy rok Dziennego Domu Pomocy Społecznej na Nagórkach - 25 lat działalności

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
7 lutego, Dzielnicowy Dom Pomocy Społecznej (DDPS), zlokalizowany przy ul. Orłowicza, na Nagórkach świętował wyjątkowy jubileusz - 25 lat istnienia. Jubileuszowa uroczystość zgromadziła podopiecznych, pracowników oraz władze placówki, której historia to kwartał wieku poświęcony opiece nad osobami starszymi, chorymi i z niepełnosprawnościami.

Od momentu powstania DDPS na Nagórkach, skorzystało z jego usług ponad 500 osób, z czego ośmioro z nich korzysta z opieki nieprzerwanie od samego początku istnienia placówki.

Podczas uroczystości goście mieli okazję bliżej poznać historię i misję instytucji, a osoby, które uczestniczą w życiu Domu od ćwierć wieku, zostały uhonorowane specjalnymi podziękowaniami. Nie zabrakło także artystycznych występów pensjonariuszy i pracowników, tworząc wyjątkową atmosferę jubileuszu.

Prezydent miasta, Piotr Grzymowicz, wyraził wdzięczność za trudną, ale niezwykle ważną pracę placówki, która niesie pomoc i wsparcie osobom z niepełnosprawnościami oraz schorowanym mieszkańcom Olsztyna.

Dziękuję Państwu w imieniu mieszkańców Olsztyna za olbrzymi wysiłek i wkład pracy w tak ważnym i trudnym obszarze, jakim jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami i schorowanych. To jest więcej niż zwykła praca, to misja niesienia pomocy i jest to fakt nie do przecenienia. To dzięki Państwa pracy pensjonariusze czują się zaopiekowani i przygotowani do dalszego funkcjonowania. To Państwo powodują, że to miejsce jest przyjazne i bezpieczne

- podkreślił prezydent Grzymowicz.

Dzienny DPS przy ul. Orłowicza, rozpoczął swoją działalność w 1999 roku, oferując miejsce pobytu dla kilkudziesięciu pensjonariuszy głównie dotkniętych stwardnieniem rozsianym, chorobami reumatycznymi oraz osobami samotnymi. Placówka dysponuje odpowiednio wyposażonymi salami i gabinetami zabiegowymi, gdzie świadczone są usługi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, hydromasażu oraz masażu leczniczego. To miejsce, które przez ćwierć wieku spełnia misję zapewnienia kompleksowej opieki i wsparcia dla mieszkańców Olsztyna, ciesząc się uznaniem i zaufaniem społeczności lokalnej.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto