Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Laureaci Nagrody św. Jakuba - wyróżnieni za wybitne zasługi dla Olsztyna

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
W wyjątkowej atmosferze uroczystej gali już po raz dwudziesty ogłoszono laureatów najbardziej prestiżowej nagrody Prezydenta Olsztyna - statuetek św. Jakuba. Wyróżnienia przyznawane są za wybitne osiągnięcia i zaangażowanie w rozwój miasta w różnych dziedzinach życia społecznego.

Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, podkreśla znaczenie nagród, mówiąc:

Mamy przyjemność nagradzać statuetkami osoby szczególnie zasłużone dla naszego miasta. Każde miasto potrzebuje swoich promotorów, a ci wśród nas przynoszą chwałę stolicy Warmii i Mazur.

W tegorocznym jubileuszowym 20. rozdaniu nagród, laureaci zostali wyróżnieni w sześciu kategoriach: Kultura, Nauka, Sport, Gospodarka, Działalność Pozarządowa oraz Szczególne Zasługi dla Olsztyna.

Lista Nagrodzonych za 2023 rok:

Kategoria: Kultura - Karolina Felska i Krzysztof Wasilewski
Najbardziej utytułowana para w tańcu towarzyskim w Polsce. Mistrzowie Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Ich innowacyjny program edukacyjny dla dzieci zdobył uznanie na całym terenie Polski.

Kategoria: Nauka - Prof. Andrzej Krankowski
Kierownik Centrum Diagnostyki Radiowej Środowiska Kosmicznego UWM. Członek założyciel konsorcjum POLFAR w ramach International LOFAR Telescope, zdobywca nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe.

Kategoria: Sport - Aleksandra Lisowska
Mistrzyni Europy w biegu maratońskim, rekordzistka Polski. Reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich. Jej osiągnięcia przynoszą chwałę zarówno Olsztynowi, jak i całej Polsce.

Kategoria: Gospodarka - Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu
Organizacja integrująca środowisko lokalnego biznesu, wspierająca przedsiębiorczość i wymianę doświadczeń. Aktywnie działa na rzecz rozwoju regionu.

Kategoria: Działalność pozarządowa - Katarzyna Grabińska
Artysta-ekonomista, prezeska fundacji tańca i sztuki ARToffNIA. Budownicza zawodowej sceny teatru tańca w Olsztynie, wspierająca rozwój kultury w regionie.

Kategoria: Szczególne zasługi dla Olsztyna - Bank Żywności w Olsztynie
Organizacja wspierająca osoby ubogie, edukująca w zakresie prawidłowego odżywiania i niemarnowania żywności. Istotny element aktywizacji społecznej osób zagrożonych wykluczeniem.

Nagrody św. Jakuba, to nie tylko uznanie dla laureatów, ale również szansa na podkreślenie roli, jaką odgrywają w rozwoju Olsztyna. Wyróżnieni stanowią inspirację dla innych, motywując do aktywności i zaangażowania na rzecz wspólnego dobra. Olsztyn dzięki nim zyskuje kolejnych ambasadorów promocji i rozwoju.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto