Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Listopad w Olsztynie: Przegląd prasy z października 2023 w Olsztynie, najważniejsze informacje miesiąca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd października 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Olsztyna nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd października 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Olsztyna nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w październiku czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Olsztyna najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Endorfiny na 35 lecie chóru Collegium Baccalarum (WIDEO)”?

Przegląd października 2023 w Olsztynie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z października 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Endorfiny na 35 lecie chóru Collegium Baccalarum (WIDEO)

Relacja z inauguracji 35 roku występów chóru Collegium Baccalarum na europejskich scenach. Melomani oglądali ich koncerty także na statkach, a nawet… w jaskiniach. Nic dziwnego, że występy Chóru Baccalarum budzą wiele emocji. Tym razem chórzyści wystąpili podczas wyjątkowego, bo jubileuszowego koncertu w sali koncertowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie podsumowującego ich barwną karierę.

📢 Odsłonięcie pamiątkowej tablicy z okazji 100-lecia Lasów Państwowych (WIDEO)

Relacja z odsłonięcia pamiątkowej tablicy z okazji 100-lecia Lasów Państwowych na ścianie siedziby Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Z wnioskiem o zgodę na umieszczenie pamiątkowej tablicy, wystąpiła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. W założeniu ma upamiętnić 100-lecie powołania Lasów Państwowych w Polsce, które swoją tożsamość otrzymały w 1924 roku. Tuż po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. podjęto pierwsze decyzje ukierunkowane na tworzenie administracji leśnej. W 1920 r. utworzono cztery pierwsze zarządy okręgowe lasów państwowych (w Warszawie, Radomiu, Siedlcach i Lwowie), nadzorowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Dóbr Państwowych. W 1924 r. powstało przedsiębiorstwo Polskie Lasy Państwowe, któremu prezydent Polski Stanisław Wojciechowski powierzył gospodarowanie polskimi lasami.

📢 O „Dziadach” w Książnicy Polskiej w Olsztynie (WIDEO)

Marcin Piątkowski opowiadał o „Dziadach”, święcie przodków w wierzeniach i kulturze Słowian. „Dziady” to w folklorze słowiańskim określenie na duchy przodków oraz zbiór przedchrześcijańskich obrzędów, rytuałów i zwyczajów, które były im poświęcone. Uczestnicy spotkania poznali wiele mało znanych szczegółów związanych z obyczajem naszych przodków.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka listopad Olsztyn: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w październiku uwagę czytelniczek i czytelników z Olsztyna. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Spotkania okolicznościowe w Hotelu Azzun – elegancja i wyrafinowanie

📢 Seminarium „Zastosowanie probiotechnologii w rolnictwie" (WIDEO)

23 października w Kuźni Społecznej, odbyło się seminarium „Zastosowanie probiotechnologii w rolnictwie". Seminarium było doskonałą okazją do zapoznania się nowoczesnym systemem wspierania rolnictwa poprzez zastosowanie probiotechnologii.

📢 Musical "Komandosi życia" w Szkole Muzycznej (WIDEO)

Musical "Komandosi życia" w olsztyńskiej Szkole Muzycznej, to niezwykłe przedsięwzięcie Fundacji Komandosi Życia i Pani Ewy Chudziakiewicz - pomysłodawczyni i scenarzystki spektaklu. Do „Komandosów życia” historię napisało życie, a na scenę wychodzą młodzi aktorzy z domów dziecka i oddziału onkologicznego. Opowiadają o sobie na scenie szkoły muzycznej w Olsztynie. Reżyseruje Marcin Kiszluk. Warto również podkreślić rolę orkiestry i samej muzyki w tymże spektaklu. Tworzą ją młodzi Muzycy kształcący się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Olsztynie.

📢 Wernisaż wystawy „Twarze i Pejzaże” w Starym Ratuszu (WIDEO)

Wernisaż wystawy Elżbiety „Lili” Kukielskiej „Twarze i pejzaże” w Starym Ratuszu. Elżbieta „Lili” Kukielska to artystka z zamiłowaniem do malarstwa, którą cechuje nieustanna fascynacja twarzami. Mimo, że pejzaże w jej twórczości ewoluują wraz z upływem czasu, to tworzenie portretów stanowi serce jej pasji. Wnikliwie wpatruje się w ludzkie oblicza, skrupulatnie analizując osobowość modela. Prace odzwierciedlają głęboką miłość do ludzkiej natury i zdolność do wyrażania jej na płótnie.

📢 Maraton “Plaskacz Teatralny” teatru Kloszart (WIDEO)

Maraton “Plaskacz Teatralny” teatru Kloszart w Auli Teatralnej im. Profesora Bohdana Głuszczaka w Centrum Nauk Humanistycznych UWM. Teatr Kloszart przygotował maraton, jakiego jeszcze nie było! Dwa weekendy. Pięć spektakli. Niekwestionowane teatralne szaleństwo.

📢 Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Olsztynie (WIDEO)

Relacja z piątkowego spotkania organizowanego przez Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste wręczenie Krzyży Zasługi, medali za długoletnią służbę, medali Komisji Edukacji Narodowej i nagród za wybitne osiągnięcia. To dzień szczególny, podczas którego Olsztyńscy nauczyciele zostali uhonorowani za zasługi w wychowywaniu i przekazywaniu wiedzy nowym pokoleniom. Uroczystość uświetnił występ chóru, który wykonał a capella Hymn Polski.

📢 International Film Festival in Olsztyn „Prison Movie” (wideo)

Relacja ze środowego spotkania, International Film Festival in Olsztyn ,,Prison Movie”, które promowało i popularyzowało sztukę filmową związaną z penitencjarystyką.

📢 Spotkanie edukacyjne o chorobach płuc (WIDEO)

Relacja z wtorkowego spotkania w olsztyńskim Klubie Akces Olsztyn. Miało charakter edukacyjny, a jego celem było zwiększenie świadomości społecznej na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Prelegentem spotkania była Pani prof. dr hab. n. med. Anna Doboszyńska, Koordynator Kliniki Pulmonologii w Warmińsko-Mazurskim Centrum Chorób Płuc w Olsztynie. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny.

📢 dr Zbigniew Purpurowicz: Przełom w szpitalach – rusza program dobry posiłek! (WIDEO)

Prawo i Sprawiedliwość – postanowiło wprowadzić program "Dobry posiłek" jako rozwiązanie mające na celu podniesienie standardów żywieniowych pacjentów w polskich szpitalach. Program ten, będący jednym z punktów programowych partii, zakłada nie tylko zwiększenie budżetu na żywienie, ale również wprowadzenie kompleksowych zmian mających wpływ na jakość posiłków.

📢 30-lecie Związku Piłsudczyków RP na Warmii i Mazurach (WIDEO)

Olsztyński oddział Związku Piłsudczyków RP świętuje 30-lecie działalności na Warmii i Mazurach. Jubileusz był okazją do wspomnienia marszałka Józefa Piłsudskiego i podziękowań dla osób, które wspierają działalność związku. Olsztyńskie obchody 30-lecia Związku Piłsudczyków na Warmii i Mazurach były okazją do przypomnienia ogromnej roli, jaką Józef Piłsudski odegrał w budowaniu wolnej i niepodległej Polski. W jubileuszowej uroczystości uczestniczyła także młodzież.

📢 Artur Chojecki przekazał specjalistycznego drona dla Grupy Ratownictwa PCK Olsztyn (WIDEO)

Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Artur Chojecki przekazał dron ratowniczy ratownikom ochotnikom w Ośrodku Szkoleniowym PCK w Kręsku. Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Olsztyn to grupa wolontariuszy, którzy niosą pomoc innym bezinteresownie. Składa się z 44 osób, które specjalizują się w poszukiwaniach zaginionych osób. Planują akcje poszukiwawcze, zarządzają zespołami w terenie oraz przeszukują go fizycznie, korzystając z najnowszych narzędzi technologicznych. Wolontariusze potrzebowali jednak pomocy, aby zakupić specjalistycznego drona, który poradzi sobie nawet po zmroku. Chcieli zwiększyć efektywność swoich poszukiwań na Warmii i Mazurach, dlatego rozpisano zbiórkę na zakup drona wyposażonego w kamerę termowizyjną. Potrzebne było jednak wsparcie Wojewody.

📢 Cykliczne Spotkania Fotograficzne w GOK Dywity (WIDEO)

Cykliczne Spotkania Fotograficzne z Łukaszem Czerniewskim w GOK Dywity. Jeśli jesteś pasjonatem fotografii, chcesz poszerzać swoje umiejętności, eksplorować nowe kierunki twórcze i dzielić się swoimi doświadczeniami z innymi entuzjastami, to serdecznie zapraszamy Cię na warsztaty fotograficzne w GOK Dywity z naszym niezwykle kreatywnym przewodnikiem – Łukaszem.

📢 Inauguracja nowego roku na Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku (WIDEO)

Relacja wideo z inauguracji roku akademickiego 2023/2024 Jarockiej Akademii Trzeciego Wieku. To jedna z trzech placówek edukacyjnych dla osób starszych z siedzibą w Olsztynie. Jarocka Akademia Trzeciego Wieku w Olsztynie ma na celu aktywizowanie osób starszych poprzez zachęcanie i organizowanie uczestnictwa w różnych formach życia społecznego, a także upowszechnianie i popieranie różnych form aktywności intelektualnej, psychicznej i fizycznej adekwatnych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań członków.

📢 Inauguracja Kolegium Nauk Medycznych w Olsztynie (WIDEO)

Głównymi celami Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika są kształcenie nowych badaczy oraz prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych. Mieszcząca się w Warszawie Szkoła Główna Mikołaja Kopernika integruje działalność pięciu kolegiów: Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu, Kolegium Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Warszawie, Kolegium Filozofii i Teologii w Krakowie, Kolegium Nauk Prawnych w Lublinie oraz świeżo otwarte Kolegium Nauk Medycznych w Olsztynie. Uczelnia kształtować będzie doktorantów nauk medycznych, dzięki czemu Warmia i Mazury zyskają nie tylko lepszych specjalistów, ale przede wszystkim otwarcie nowej uczelni wpłynie na rozwój naukowy całego regionu.

📢 Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku(WIDEO)

Uniwersytet Trzeciego Wieku to niezwykle ważna jednostka ułatwiająca starszym mieszkańcom kontakt drugim człowiekiem, integrację ze środowiskiem, jak i na zdobywanie nowej wiedzy. Po wakacyjnej przerwie, po raz 5 zainaugurowano kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Trzeciego Wieku na szlaku św. Jakuba. W trakcie uroczystości w Domu św. Jakuba w Olsztynie, nie zabrakło oficjalnych powitań zaproszonych gości, przemówień, podarunków, jak i występu chóru.

📢 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobrym Mieście - wyjątkowa uroczystość z dostojnymi gośćmi

W pięknej atmosferze i pełnym uroku otoczeniu, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dobrym Mieście uroczyście otworzył drzwi na kolejny rok akademicki. Ceremonia inauguracji, która odbyła się w poniedziałek, przyciągnęła uwagę zarówno lokalnych mieszkańców, jak i wielu znakomitych gości specjalnych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto