Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy Szpital Miejski w Olsztynie: Rząd gotowy do inwestycji (wideo)

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 16 lat
Dzisiejsza konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości przed Szpitalem Miejskim w Olsztynie, przyniosła ważne informacje na temat budowy nowego szpitala miejskiego. Minister Cyfryzacji, Janusz Cieszyński, ogłosił, że rząd przygotował konkretne decyzje dotyczące tej kluczowej inwestycji, która wyniesie łącznie 300 mln złotych.

W ramach tej kwoty, rząd zobowiązał się do sfinansowania 200 mln złotych na projekt budowy nowego szpitala. Pozostałe 100 mln złotych ma zostać pokryte ze środków samorządu Olsztyna. Minister Cieszyński podkreślił, że jest to ważny krok w kierunku poprawy infrastruktury medycznej w regionie i poprawy dostępu do wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla mieszkańców Olsztyna i okolic.

Dr Zbigniew Purpurowicz, który jest znany jako aktywny orędownik budowy nowego szpitala, również uczestniczył w konferencji prasowej. Jego obecność potwierdza zaangażowanie społeczności medycznej w ten projekt, co jest kluczowe dla jego sukcesu.

Wojewoda warmińsko-mazurski, Artur Chojecki, wyraził gotowość rządu do wspierania finansowego projektu i podkreślił, że teraz potrzebna jest zgoda i partnerstwo miasta Olsztyna.

To miasto będzie odgrywać istotną rolę w procesie realizacji inwestycji, a współpraca między samorządem a rządem jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu

.

Posłanka Iwona Arent podkreśliła, że

nowy szpital jest niezbędny, aby podnieść standard usług medycznych na najwyższy poziom, jaki zasługują mieszkańcy Olsztyna. Poprawa dostępu do opieki zdrowotnej oraz zapewnienie pacjentom nowoczesnych i kompleksowych usług medycznych są priorytetem dla rządu

- dodała poseł.

Projekt budowy nowego Szpitala Miejskiego w Olsztynie to ważna inwestycja, która ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców regionu. Współpraca między rządem a samorządem Olsztyna stanowi kluczowy krok w realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia, które może znacząco wpłynąć na poprawę opieki zdrowotnej w tym obszarze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nowy Szpital Miejski w Olsztynie: Rząd gotowy do inwestycji (wideo) - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto