Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oddali hołd Markowi Bartwickiemu, tragicznie zmarłemu strażakowi (WIDEO I ZDJĘCIA)

Sylwester Kasprowicz
Sylwester Kasprowicz
Wideo
od 16 lat
We wtorek, 14 listopada 2023 roku o godzinie 16:30 Olsztyn stał się miejscem wzruszającej uroczystości, poświęconej pamięci – druha Marka Bartwickiego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rumianie. Tego dnia, przedstawiciele władz wojewódzkich i gminnych, służb mundurowych oraz tutejsi mieszkańcy zebrali się, aby uczcić pamięć tego dzielnego strażaka, który poświęcił swoje życie podczas akcji ratunkowej.

Miejsce, w którym odbył się uroczysty apel, było szczególne – pod pomnikiem "Strażakom poległym w akcji", usytuowanym przy skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Warszawskiej, w pobliżu Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. To symboliczne miejsce, jedno z niewielu w Olsztynie, obok którego przechodzić trudno bez zatrzymania się na chwilę refleksji.

Marcin Ostrowski

Pomnik ten nie tylko zdobi przestrzeń miasta, ale również pełni ważną rolę jako miejsce, które przypomina o ofiarności strażaków, którzy z oddaniem służą społeczeństwu. Mieszkańcy oraz turyści często zatrzymują się przy tym miejscu, oddając hołd i szacunek tym, którzy zginęli, starając się pomagać innym w sytuacjach kryzysowych.

W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych z gminy Rybno, delegacje Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Rybno, rodzina tragicznie zmarłego Marka Barwickiego oraz reprezentacja orkiestry dętej, która swoim występem uświetniła uroczystość.

Marcin Ostrowski

Uroczystość pod pomnikiem "Strażakom poległym w akcji" nie tylko stanowiła akt hołdu dla zmarłego druha Bartwickiego, ale także była momentem jedności wszystkich strażaków. Działań ratunkowych dokonujących się w cieniu tragedii nie można bagatelizować, a takie uroczystości pozostawiają trwały ślad w pamięci ludzi. Dzięki nim pamięć o druhach, takich jak Marek Bartwicki, nie gaśnie, lecz przeciwnie – nabiera nowego blasku w świadomości społeczności lokalnej.

Opracował: Sylwester Kasprowicz
Zdjęcia: Marcin Ostrowski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oddali hołd Markowi Bartwickiemu, tragicznie zmarłemu strażakowi (WIDEO I ZDJĘCIA) - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto