Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Olsztyn: Gala Terenowych Organów Wykonawczych MON

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
Wideo
od 16 lat
Gala była zorganizowana pod patronatem Ośrodka Zamiejscowego w Olsztynie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji i przyciągnęła liczne grono gości i uczestników. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. To wyjątkowe spotkanie skupiło ważne postacie z obszaru wojska, administracji oraz innych dziedzin życia publicznego. W trakcie wydarzenia, goście mieli okazję do wymiany doświadczeń, a także do wyrażenia uznania dla roli Terenowych Organów Wykonawczych MON w służbie dla kraju.

Święto Terenowych Organów Wykonawczych MON w obecnym kształcie obchodzimy od 2012 roku. To właśnie w tym roku, na mocy Zarządzenia Ministra Obrony Narodowej, ustanowiono datę obchodów w rocznicę podpisania 27 października 1918 roku Tymczasowej Ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej. To wydarzenie było kluczowe, ponieważ na mocy tej ustawy powstały Okręgowe i Powiatowe Komendy Uzupełnień, stanowiące pierwsze terenowe organy władzy administracyjno-wojskowej w odrodzonej Polsce.

Olsztyn: Gala Terenowych Organów Wykonawczych MON
Wojciech Szymaniak

Gala była zorganizowana pod patronatem Ośrodka Zamiejscowego w Olsztynie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji i przyciągnęła liczne grono gości i uczestników. Wydarzenie to stanowiło doskonałą okazję do podsumowania dotychczasowej działalności związaną m.in. z kwalifikacją wojskową, rekrutacją i naborem do różnych form służby wojskowej, a także do podkreślenia roli współpracy z organizacjami pozarządowymi i partnerami społecznymi. W trakcie Gali zaprezentowano także przedsięwzięcia realizowane na terenie województwa.

Olsztyn: Gala Terenowych Organów Wykonawczych MON
Wojciech Szymaniak

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie. To wyjątkowe spotkanie skupiło ważne postacie z obszaru wojska, administracji oraz innych dziedzin życia publicznego. W trakcie wydarzenia, goście mieli okazję do wymiany doświadczeń, a także do wyrażenia uznania dla roli Terenowych Organów Wykonawczych MON w służbie dla kraju.

Gala była doskonałym przykładem współpracy i zaangażowania wszystkich zaangażowanych stron, podkreślając jednocześnie znaczenie tych struktur dla sprawności działania wojska i administracji państwowej. Wydarzenie to z pewnością pozostawiło trwałe wrażenie, a także przypomniało o historycznych korzeniach tych instytucji w życiu narodu polskiego. Do zobaczenia na kolejnych obchodach Święta Terenowych Oddziałów Wykonawczych MON!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Olsztyn: Gala Terenowych Organów Wykonawczych MON - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto