Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prasówka z września 2023. Zestawienie najważniejszych wydarzeń miesiąca. Zobacz, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd września 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Olsztyna nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd września 2023? Z nami miesięczną prasówkę z Olsztyna nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które we wrześniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Olsztyna najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Wybory parlamentarne 2023 - kandydaci do Sejmu (okręg nr 35) i Senatu (okręgi nr 86, 87)”?

Przegląd września 2023 w Olsztynie: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z września 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wybory parlamentarne 2023 - kandydaci do Sejmu (okręg nr 35) i Senatu (okręgi nr 86, 87)

Poznaj kandydatów w wyborach 2023. Kandydaci do Sejmu z okręgu numer 35 i do Senatu z okręgów numer 86, 87 zostali przedstawieni przez Państwową Komisję Wyborczą. Kto pojawił się na listach wyborczych w Twoim okręgu? Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje.

📢 Podsumowanie Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin (WIDEO)

Podsumowanie Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin Konferencja podsumowująca Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin w Urzędzie Wojewódzkim. Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa dba, o jakość roślin, które jemy. W Olsztynie świętowali inspektorzy ochrony roślin i nasiennictwa, a okazją było podsumowanie tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin.

📢 Beata Szydło na zamku w Ostródzie: Polska racja stanu nad błędami politycznymi (wideo)

Wtorkowy wczesny wieczór przyniósł niezwykłe wydarzenie do zamku w Ostródzie, gdzie mieszkańcy oraz kandydaci Zjednoczonej Prawicy zgromadzili się, by powitać byłą premier Rzeczypospolitej Polskiej, obecną europosłankę Beatę Szydło. Spotkanie, które odbyło się w reprezentacyjnej sali zamku, było organizowane przez senator Bogusławę Orzechowską, lidera okręgu 34 do parlamentu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Leonarda Krasulskiego, oraz wiceministra aktywów Państwowych, Andrzeja Śliwkę.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka październik Olsztyn: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały we wrześniu uwagę czytelniczek i czytelników z Olsztyna. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego świętował 25-lecie (WIDEO)

Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego świętował swoje 25-lecie. Podczas Pikniku Samorządowego Stare Miasto w Olsztynie zamieniło się w miasteczko turystyczne, oferujące atrakcje dla całych rodzin. Swoją ofertę przedstawiły tam niemal wszystkie jednostki zarządzane przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Mieszkańcy województwa oraz turyści, mogli zobaczyć, jak ciekawie spędzać czas w regionie, gdzie szukać interesujących zajęć dodatkowych, posmakować regionalnych specjałów czy doświadczyć artystycznych wrażeń podczas pokazów tanecznych czy koncertów. Dostępne były też, podstawowe badania profilaktyczne.

📢 Piknik z okazji 25-lecia Samorządu Warmii i Mazur (WIDEO)

Relacja z niedzielnego pikniku z okazji 25-lecia Samorządu Warmii i Mazur na olsztyńskiej Starówce. Można było zapoznać się z działalnością wojewódzkich jednostek organizacyjnych, zrobić podstawowe darmowe badania profilaktyczne, posmakować regionalnych specjałów, a podczas koncertów doświadczyć artystycznych wrażeń najwyższych lotów. Piknikowi towarzyszyły liczne atrakcje dla najmłodszych, quizy i konkursy, doświadczenia i pokazy.

📢 XV Jubileuszowe Biesiady Pieczewskie (WIDEO)

Relacja z niedzielnych XV Jubileuszowych Biesiad Pieczewskich, które odbył się na terenie parafii Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W programie pikniku, IX bieg parafialny, wręczenie nagród w konkursie “Balkony w kwiatach”, oraz występy artystyczne i pokazy iluzjonistów. Na imprezę przybyło wiele rodzin z pociechami, którym przygotowano wiele zabaw promujących aktywny tryb życia.

📢 Jak postępują prace na Olsztyńskim Dworcu Głównym (WIDEO)

Relacja z piątkowego wydarzenia, jakim był briefieng prasowy poświęcony postępom prac nad nowym dworcem w Olsztynie. Prezes Zarządu PKP, Ireneusz Merchel, poinformował uczestników o terminach oraz pracach związanych z oddaniem do użytku Olsztyńskiego Dworca Głównego.

📢 Otwarcie miasteczka zawodów i umiejętności (wideo)

To pierwsze tak duże wydarzenie organizowane między innymi przez Wojewódzki Urząd Pracy, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz Warmińsko-Mazurską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskich Dni Umiejętności pod nazwą: „Miasteczko zawodów i umiejętności”. Takie wydarzenie to szansa nie tylko dla młodych ludzi na poznanie wielu ciekawych i jednocześnie często deficytowych zawodów, ale również dla osób, które mają trudność w znalezieniu pracy.

📢 Dajtki: Inauguracyjny turniej na odnowionym boisku przyciąga tłumy

Młodzi piłkarze stawili czoła rywalizacji na boisku przy Szkole Podstawowej nr 18 w Dajtkach, dając początek pierwszej edycji turnieju 18-tka Cup. Wydarzenie to nie tylko stanowiło okazję do sportowej rywalizacji, ale także doskonałe przetestowanie nowo wyremontowanego obiektu.

📢 Świat akwarelą malowany w Stawigudzie (wideo)

Wernisaż wystawy malarstwa Jolanty Wojnicz w Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie. Jolanta Wojnicz to mieszkanka Stawigudy. Malowanie pociągało ją od zawsze, ale dopiero przejście na emeryturę pozwoliło na realizację tych zainteresowań. Zaczęła uczęszczać na zajęcia Koła Malarskiego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Stawigudzie, gdzie pod kierunkiem Bogusławy Masłowieckiej-Miotk nabyła podstawowe umiejętności i wiedzę malarską.

📢 Żywe dziedzictwo - tradycje od pokoleń (wideo)

Szkoła Podstawowa w Biesalu po raz kolejny wzięła udział w Europejskich Dniach Dziedzictwa, które w tym roku odbyły się pod nazwą: „Żywe dziedzictwo – tradycje od pokoleń”. W ich trakcie na dzieci czekała istna moc atrakcji w postaci między innymi: warsztatów robótek ręcznych, zabawy związanej z gwarą warmińską, czy zajęć plastycznych z wykorzystaniem toreb i drewienek. Dzięki takim wydarzeniom dzieci w małych miejscowościach mogą poznać historię swojego regionu i związane z tym dziedzictwo.

📢 Piknik Rodzinny Love Rower w Olsztynie (wideo)

Relacja z niedzielnego wydarzenia plenerowego, ukierunkowanego na edukację dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, oraz promocję całego regionu i poszczególnych miast województwa Warmińsko-Mazurskiego. Uczestnicy wydarzenia mogli uczestniczyć w licznych grach terenowych, konkursach i pokazach.

📢 Uroczyste obchody Dnia Sybiraka w Olsztynie (wideo)

Relacja z niedzielnego wydarzenia, jakim były obchody dnia Sybiraka w Olsztynie. Uroczystości towarzyszyła kompania wojskowa, władze miasta oraz członkowie Olsztyńskiego oddziału Sybiraków. Nie zabrakło również samych Sybiraków. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu oraz minuty ciszy, nastąpił moment przemów poświęconych zsyłkom Polaków na Syberię oraz dzikie rejony Kazachstanu.

📢 Swingująca wieś, czyli Kaborno Jazz Piknik (wideo)

Zapraszamy na relację wideo z unikalnego wydarzenia, czyli Festiwalu Kaborno Jazz Piknik.

📢 VII Ukiel Olsztyn Półmaraton: Bieg, rodzina i dobra zabawa nad jeziorem

W słoneczną niedzielę 17 września, nad brzegami malowniczego Jeziora Ukiel, odbyła się już siódma edycja Ukiel Olsztyn Półmaratonu. To wydarzenie sportowe, które przyciąga biegaczy i ich rodziny, niezależnie od wieku czy doświadczenia biegowego. Głównym i tytularnym sponsorem tej edycji, był Alior Bank.

📢 Gala "Sternik" w Starych Jabłonkach, rozdano nagrody (wideo)

Relacja z Gali Finałowej konkursu "Sternik" organizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Tegoroczna edycja nosi tytuł "Ku przyszłości". Ideą plebiscytu jest wyróżnianie firm, jednostek samorządu terytorialnego, szpitali, organizacji pozarządowych z Warmii i Mazur, które planują długoterminowo, potrafią patrzeć za horyzont i nie boją się podejmować ryzyka.

📢 Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa (wideo)

W dniach 16-17 września 2023 r. w Kortowie na placu przed Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UWM w Olsztynie, po kilkuletniej przerwie odbyło się Ogólnopolskie Święto Sera – Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa. Świętu niezmiennie przyświeca idea, aby olsztyński wrzesień kojarzony był przez konsumentów oraz producentów serów i twarogów z nowymi propozycjami asortymentowymi oraz nowymi odkryciami smakowymi. Festiwal to także doskonałe miejsce spotkań, przy muzyce oraz degustacji najszlachetniejszych wyrobów mleczarskich. Posłuchajmy, co ma nam do powiedzenia Pani Justyna Żulewska- Współorganizatorka i kierownik Katedry Mleczarstwa i zarządzania, jakością UWM.

📢 Tłumy na Dożynkach Wojewódzkich w olsztyneckim Skansenie (wideo)

Wojewódzkie Dożynki w Olsztynku, zakorkowały miasto. Mimo ogromnej przestrzeni parkingowej, znalezienie miejsca zakrawało na cud. Zainteresowanie przerosło wszelkie oczekiwania. Skansen tętnił życiem, przed licznymi stoiskami tworzyły się kolejki, wybór smakołyków i rękodzieła zaspokoił wszelkie gusta. Do tego cudowna pogoda, wiele atrakcji i oczywiście samo miejsce, czyli zawsze urokliwy Skansen.

📢 Relacja z Mistrzostw Polski w Ultimate i Frisbee (wideo)

Relacja z Mistrzostw Polski w Ultimate i Frisbee Olsztyn. Mistrzostwa odbywają się 15-17 września na Stadionie miejskim w Olsztynku. Ostatni dzień uwieńczony będzie piknikiem rodzinnym, na który Adam Świderski - Prezes Klubu Ultimate Frisbee Olsztyn serdecznie zaprasza.

📢 Nowy sezon w Teatrze Lalek w Olsztynie (wideo)

Relacja z środowej Konferencji prasowej, na której Dyrektor Olsztyńskiego Teatru Lalek, Andrzej Bartnikowski, opowiedział o planach w jubileuszowym, 70-tym sezonie. Przedstawił nowy harmonogram nadchodzących premier teatralnych. Repertuar zróżnicowany i ambitny, kierowany zarówno do dojrzałego widza, jak i tych najmłodszych.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto