Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Promocja Biuletynu Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

Redakcja
09-02-2011 (środa) godz. 18.00, Kamienica Naujacka MOK. Promocja Biuletynu Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

Warmińsko - Mazurski Oddział Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków w Olsztynie ma zaszczyt zaprosić na promocję kolejnego numeru Biuletynu, która odbędzie się 9 lutego o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Dąbrowszczaków 3 (Kamienica Naujacka).

W najnowszym Biuletynie autorzy artykułów poruszają ważne dla naszego miasta i regionu tematy dotyczące szeroko rozumianej ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

S. Janina Bosko RM przybliża nam działalność Księdza Biskupa Juliana Wojtkowskiego na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego, a Pani Małgorzata Birezowska prezentuje prestiżową nagrodę Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków „Conservator Ecclesiae”, którą w 2009 r. przyznano księdzu Biskupowi.

Pani Grażyna Dzisko - Wadas na przykładzie ikony Świętej Trójcy z kaplicy klasztornej w Wojnowie porusza kwestie wyodrębniania ikon staroobrzędowców jako odmiennego zjawiska w malarstwie ikonowym oficjalnej cerkwi.

Pan Antoni Kapuściński zajmuje się stanem zachowania krzyżackiego zamku w Giżycku po awarii na początku sierpnia 2007 r. fragmentu południowej ściany, analizuje stan techniczny i przyczyny zniszczeń, na koniec przedstawia propozycję naprawy uszkodzeń.

Pan Rafał Bętkowski przybliża nieodległe dzieje unikalnego i jedynego w swoim rodzaju zabytku jaki w ostatnich latach utracił Olsztyn, atelier fotograficznego i artystycznego przy ul. M. Skłodowskiej - Curie 12.

Pan Michał Poniewski podsumowuje badania młynów wodnych Warmii, Mazur i Powiśla przeprowadzone w 2009 r. w ramach Działu Architektury Muzeum Budownictwa Ludowego – Park Etnograficzny w Olsztynku.

Panowie Rafał Bętkowski, Krzysztof Zienkiewicz i Tomasz Birezowski zajmują się olsztyńskimi tramwajami w aspekcie historycznym i futurystycznym, w tym roli nowoczesnej komunikacji w rewitalizacji miast.

Pani Wiesława Gadomska przybliża nam historyczne związki Olsztyna z Łyną, fizjografię, geometrię przepływu, relacje przestrzenno - krajobrazowe, a także walory przyrodnicze i kulturowe tej rzeki w naszym mieście.

Pan Kamil Bernacki zajmuje się swoistym recyklingiem, odzyskiwaniem terenów po byłych zakładach pracy, po lotniskach i terenach wojskowych, postindustrialnych i zdegradowanych dla świadomego kształtowania krajobrazu na potrzeby współczesnych parków miejskich.

Pan Rafał Bańkowski przedstawia historię Dylewa, posiadłości i parku, dla ratowania których w maju 2010 r. powstało Stowarzyszenia Rozwoju Dylewa.

Na ostatnich stronach Biuletynu znalazły się recenzje poprzednich zeszytów i noty biograficzne autorów bieżącego.

Na spotkaniu promocyjnym, na które serdecznie zaprasza nasz Oddział SKZ dostępne również będą już trudne do zdobycia zeszyty Biuletynu z poprzednich lat.

Źródło: www.mok.olsztyn.pl

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto