Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedłużono termin składania zgłoszeń do konkursu Super Samorząd 2011

Redakcja
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warmia_i_mazury.svg
Źródło: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warmia_i_mazury.svg Masur
Do 12 maja 2011 przedłużono termin składnia zgłoszeń do konkursu Super Samorząd 2011, organizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Honorowy patronat nad nagrodą sprawuje Prezydent RP Bronisław Komorowski.

W organizowanym po raz pierwszy konkursie o tytuł Super Samorząd 2011 mogą uczestniczyć – organizacje pozarządowe, grupy mieszkańców, biblioteki, szkoły, domy kultury, lokalne media – w partnerstwie z władzami samorządowymi.

Celem konkursu jest poprawienie współdziałania i przepływu informacji we wspólnotach samorządowych – między mieszkańcami oraz władzami. Konkurs ma także służyć zwiększeniu zaangażowania mieszkańców w sprawy gminy.

Tytuł Super Samorząd nawiązuje do idei samorządności. Jak mówi prof. Michał Kulesza, ekspert, współtwórca reformy samorządowej i członek jury konkursu: – Słowo samorząd jest utożsamiane z władzami lokalnymi. Tymczasem samorząd to nasza wspólnota, a nie burmistrz, radny czy wójt. Kiedy zaczynaliśmy reformę samorządu w 1989, myśleliśmy o gminie, jako o wspólnocie mieszkańców, a nie o urzędzie . Tak zostało to zapisane w 1 artykule ustawy samorządowej. Niestety praktyka nie poszła w tym kierunku. Nasz konkurs jest po to, aby słowu samorząd przywrócić jego pierwotne znaczenie.

Jak można wziąć udział w Konkursie Super Samorząd 2011?

Do 12 maja 2011 należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: MASZ GŁOS. Nagrodzone zostaną lokalne partnerstwa, które najlepiej zrealizują cztery zadania: „Jak rozmawiać i współpracować?” – opracowanie i wdrożenie lokalnie obowiązującego dokumentu „Zasady komunikacji i współpracy”, „Przestrzeń publiczna – wspólna sprawa" – opracowanie założeń prowadzenia konsultacji społecznych ze szczególnym uwzględnieniem działań dotyczących przestrzeni publicznej, „Otwarta gmina” – wprowadzenie zwyczaju spotkań mieszkańców z radnymi w miejscach powszechnie uczęszczanych.

Organizacja dyskusji z udziałem komisji rady gminy, „Co się będzie działo w naszej gminie?” – organizacja spotkania z udziałem wójta/burmistrza/prezydenta i prezentacja planu działania władz oraz budżetu gminy na rok 2012.

Źródło: Informacja prasowa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto