Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przygotuj się na nowy rok szkolny z Olsztyńską Kartą Miejską! Aktywuj ją teraz i skorzystaj z ulg

Wojciech Szymaniak
Wojciech Szymaniak
olsztyn.eu
Wraz z nadchodzącym rokiem szkolnym, mieszkańcy Olsztyna mają okazję skorzystać z atrakcyjnych ulg, na przejazdy komunikacją miejską dzięki Olsztyńskiej Karcie Miejskiej. Aby uniknąć kolejek i zapewnić sobie wygodne podróżowanie, warto już teraz odwiedzić jeden z trzech Punktów Obsługi Klienta ZDZiT.

Ostatnio systemy informatyczne Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie padły ofiarą ataku hakerskiego, co skutkowało koniecznością ponownej aktywacji kart. W odpowiedzi na tę sytuację, ZDZiT podjęło kroki w celu ułatwienia procesu reaktywacji kart. Do tej pory ponad 6500 osób skorzystało z możliwości ponownej rejestracji OKM, jednak jeszcze kilkanaście tysięcy użytkowników powinno dokonać tego kroku.

Uczniowie i studenci

Szczególną uwagę warto zwrócić na fakt, że reaktywacja OKM jest szczególnie istotna dla uczniów i studentów. Rozpoczęcie roku szkolnego oraz powrót studentów na uczelnie mogą generować dłuższe kolejki, dlatego zachęcamy do działania już teraz.

Obecnie zakup i kodowanie biletów okresowych (miesięcznych, 30-dniowych) dla OKM odbywa się wyłącznie w wyznaczonych Punktach Obsługi Klienta. Trwają prace nad przywróceniem możliwości zakupu biletów poprzez biletomaty stacjonarne.

Dla osób korzystających z ulg, takich jak bezpłatne przejazdy dla dzieci, emerytów czy studentów, ważne jest przedłużenie uprawnień w Punktach Obsługi Klienta. Uprawnienia dla dzieci i młodzieży do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską także powinny zostać odnowione podczas procesu reaktywacji OKM. Przypominamy, że osoby, które tego nie uczynią do 30 września, stracą prawo do ulg.

Co należy zrobić?

Aby skorzystać z ulgi, dzieci i młodzież uczęszczające do olsztyńskich szkół podstawowych, których rodzice lub opiekunowie prawni opłacają podatek dochodowy od osób fizycznych w Olsztynie, powinny przedstawić odpowiednie dokumenty. Warto również podkreślić, że osoby powyżej 70. roku życia nie potrzebują karty, wystarczy, że posiadają przy sobie dowód osobisty podczas podróży komunikacją miejską.

Dla wygody mieszkańców, Punkt Obsługi Klienta na al. Piłsudskiego (przy Aurze) oraz Punkt na Witosa/Kanta oraz Knosały poszerzyły swoje godziny otwarcia. Prosimy o niezwłoczne podjęcie działań, by zagwarantować sobie korzystanie z ulg i wygodne podróżowanie z Olsztyńską Kartą Miejską w nadchodzącym roku szkolnym.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przygotuj się na nowy rok szkolny z Olsztyńską Kartą Miejską! Aktywuj ją teraz i skorzystaj z ulg - Warmińsko-Mazurskie Nasze Miasto

Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto