Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Olsztynie w roku szkolnym 2024/2025. Sprawdź, gdzie się znajdują

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Olsztynie. Gdzie możesz zapisać dziecko?
Przedszkola w Olsztynie. Gdzie możesz zapisać dziecko? lithiumcloud
Już od najmłodszych lat warto zadbać o rozwój dziecka. Aby to zrobić możesz zapisać je do jednego z przedszkoli w Olsztynie. Zobacz dane adresowe placówek. Uzyskaj także informacje na temat tego, kiedy zaczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak istotne jest, by Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło naukę funkcjonowania w grupie.

Spis treści

W jakim wieku możesz zapisać dziecko do przedszkola?

Do przedszkola można zapisać dziecko, które w dniu rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ukończyło 3 lata. Niekiedy może mieć 2,5 roku, decyzję w tej sprawie może podjąć bezpośrednio dyrekcja przedszkola.

W jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje do przedszkoli w Olsztynie?

Procesy rekrutacyjne w przedszkolach są prowadzone na ogół w pierwszych miesiącach roku, na przełomie lutego i marca. Każda placówka decyduje o tym sama. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne procesy rekrutacyjne. W pierwszym wariancie ustalane są odgórnie i zapisane w ustawie, natomiast niepubliczne ustalają zasady indywidualnie i w każdej placówce mogą być inne.

Gdzie możesz znaleźć informacje o rekrutacji?

Przedszkola niepubliczne w Olsztynie działają zgodnie z przepisami, które są określone w statucie i na ich bazie przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o przyjęciu decyduje kolejność wpłynięcia zgłoszeń. Następnie pierwszeństwo mają zwykle maluchy, które chodziły do danego przedszkola wcześniej. Pod uwagę brane są także takie okoliczności, jak rodzeństwo uczące się w tym przedszkolu. Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 możesz uzyskać na stronie internetowej albo bezpośrednio w placówce.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe lub w starej formie, a więc złożenie formularza w sekretariacie placówki.

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Olsztynie uzyskasz na ich stronach internetowych oraz na stronach urzędu miasta.

Kryteria w procesie rekrutacyjnym w placówkach publicznych to między innymi:

  • wielodzietność rodziny kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • samotne wychowanie kandydata w rodzinie

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Dlaczego warto zapisać dziecko do przedszkola w Olsztynie?

Nauka w przedszkolu pozostaje wielce istotna w rozwoju dziecka. Jako cel główny obiera sobie przygotowanie go do nauki w szkole. Poza tym, dziecko uczęszczając do przedszkola nabiera umiejętności życia w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w obszarze społecznym i związanym z emocjonalnością. Zdobywa tam wiedzę, jak rozmawiać z pozostałymi dziećmi i dorosłymi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu dziecko uczy się funkcjonowania wśród rówieśników i zaczyna przyswajać reguły panujące w grupie - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwijania umiejętności motorycznych. Dzieci uczą się, jak bez pomocy dorosłych myć zęby, jeść, ubierać się, biegać, malować. Zabawa w grupie przyczynia się do przyswojenia takich zasad, jak wymienianie się zabawkami z innymi dziećmi, zabawa bez kłótni, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Olsztynie

Sprawdź poniższe wizytówki przedszkoli. Wybierz najlepsze dla Twojego dziecka.

Szukasz dalej? Kliknij i przeglądaj wszystkie przedszkola w Olsztynie

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

echodnia.eu W czerwcu wybory do Parlamentu Europejskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na olsztyn.naszemiasto.pl Nasze Miasto